امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43678
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۲
تعداد بازدید: 152
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اسکای‌نیوز، پنتاگون اعلام کرده هدف نهایی از حمله احتمالی به سوریه، از بین بردن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اسکای‌نیوز، پنتاگون اعلام کرده هدف نهایی از حمله احتمالی به سوریه، از بین بردن ظرفیت‌های شیمیایی این کشور است.

پنتاگون همچنین اعلام کرده دولت آمریکا در حال حاضر برنامه‌ای برای آموزش معارضان سوری ندارد.

وزارت دفاع آمریکا افزوده در صورتی که اوباما دستور حمله نظامی به سوریه بدهد آنها به سرعت وارد عمل خواهند شد؛ این وزارتخانه همچنین ادعا کرده از تمامی خطرات حمله نظامی به سوریه مطلع است.

پنتاگون تأکید کرد گزینه نظامی در سوریه لازم است و این وزارتخانه از جامعه بین‌الملل انتظار حمایت دارد.

رئیس‌جمهور آمریکا چند روز پیش در سخنرانی کاخ سفید اعلام کرد اگرچه می‌تواند بدون مجوز کنگره به سوریه حمله کند اما تصمیم دارد برای اقدام نظامی در سوریه از کنگره اجازه بگیرد.

این اظهارات رئیس جمهور آمریکا در حالی مطرح شد که رأی کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه هنوز اعلام نشده است.

ادعای توسل دولت سوریه به حمله شیمیایی در روز 21 آگوست، در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند.

دولت سوریه به شدت این ادعا را رد می‌کند و می‌گوید در شرایطی که پیروزی‌های نظامی به دست آورده و بازرسان سازمان ملل در سوریه به سر می‌برده‌اند، نیروهای دولتی دلیلی برای استفاده از تسلیحات شیمیایی نداشته‌اند.

دمشق همچنین به بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل اجازه داده در مناطقی که ادعا می‌شود در آنها از حمله شیمیایی استفاده شده تحقیقات لازم را به عمل آورند.

علی‌رغم این، دولت آمریکا ضمن کوبیدن بر طبل جنگ در سوریه گفته دولت سوریه برای اعتمادسازی دیر وارد عمل شده است.

سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی و خشونت‌های مرگبار بوده است. بسیاری از مردم و مأموران امنیتی در درگیری‌های این کشور از آن زمان کشته شده‌اند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قدرت‌های غربی و متحدان آنان در منطقه به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان معارض دولت در سوریه حمایت می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها