امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۹:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43681
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۲
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزارش فارس به نقل از شبکه خبری العربیه، نماینده آمریکا در سازمان ملل خبر داد کشورش برخی از اعضای سازمان ملل را در جریان آنچه به گفته وی ...

به گزارش خبرگزارش فارس به نقل از شبکه خبری العربیه، نماینده آمریکا در سازمان ملل خبر داد کشورش برخی از اعضای سازمان ملل را در جریان آنچه به گفته وی «اطلاعات آمریکا درباره حمله شیمیایی سوریه» بوده قرار داده است.

سامانتا پاور از عدم استقبال روسیه از اقدام نظامی آمریکا در دمشق انتقاد کرد و گفت: «روسیه همچنان شورای امنیت سازمان ملل را در موضوع سوریه، گروگان گرفته است.»

وی گفت حتی پس از صحبت‌های ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، دلیلی برای خوش‌بین بودن به مسکو نمی‌بیند؛ و افزود در سخنان پوتین چیزی درباره اینکه از شورای امنیت سازمان ملل می‌توان به نتیجه رسید، وجود ندارد.

رئیس جمهور روسیه روز گذشته گفته بود در صورتی که بر اساس شواهد مستند ثابت شود دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده کشورش در شورای امنیت از اقدام نظامی علیه سوریه حمایت خواهد کرد.

پاور این اظهارات را در بحبوحه لفاظی‌های جنگ‌طلبانه‌ای مطرح کرد که کشورهای غربی و در رأس آنها آمریکا در هفته‌های گذشته با طرح ادعاهایی درباره حمله شیمیایی در منطقه غوطه شرقی سوریه علیه دولت آن کشور به راه انداخته‌اند.

رئیس‌جمهور آمریکا چند روز پیش در سخنرانی کاخ سفید اعلام کرد اگرچه می‌تواند بدون مجوز کنگره به سوریه حمله کند اما تصمیم دارد برای اقدام نظامی در سوریه از کنگره اجازه بگیرد.

این اظهارات رئیس جمهور آمریکا در حالی مطرح شد که رأی کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه هنوز اعلام نشده است.

ادعای توسل دولت سوریه به حمله شیمیایی در روز 21 آگوست، در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند.

دولت سوریه به شدت این ادعا را رد می‌کند و می‌گوید در شرایطی که پیروزی‌های نظامی به دست آورده و بازرسان سازمان ملل در سوریه به سر می‌برده‌اند، نیروهای دولتی دلیلی برای استفاده از تسلیحات شیمیایی نداشته‌اند.

دمشق همچنین به بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل اجازه داده در مناطقی که ادعا می‌شود در آنها از حمله شیمیایی استفاده شده تحقیقات لازم را به عمل آورند.

علی‌رغم این، دولت آمریکا ضمن کوبیدن بر طبل جنگ در سوریه گفته دولت سوریه برای اعتمادسازی دیر وارد عمل شده است.

سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی و خشونت‌های مرگبار بوده است. بسیاری از مردم و مأموران امنیتی در درگیری‌های این کشور از آن زمان کشته شده‌اند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قدرت‌های غربی و متحدان آنان در منطقه به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان معارض دولت در سوریه حمایت می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها