امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۴:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43683
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۲
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الیوم‌السابع، چند از نمایندگان کنگره آمریکا امروز پنجشنبه با «عدلی منصور» رئیس جمهور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الیوم‌السابع، چند از نمایندگان کنگره آمریکا امروز پنجشنبه با «عدلی منصور» رئیس جمهور مصر در قاهره دیدار کردند.

رئیس جمهور مصر در این دیدار خطاب به تیم اعزامی کنگره آمریکا به قاهره گفت: اصرار آمریکا برای حمله به سوریه بدون موافقت شورای امنیت را نمی‌فهمم‬.

رئیس‌جمهور آمریکا چند روز پیش در سخنرانی کاخ سفید اعلام کرد اگرچه می‌تواند بدون مجوز کنگره به سوریه حمله کند اما تصمیم دارد برای اقدام نظامی در سوریه از کنگره اجازه بگیرد.

این اظهارات رئیس جمهور آمریکا در حالی مطرح شد که رأی کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه هنوز اعلام نشده است.

ادعای توسل دولت سوریه به حمله شیمیایی در روز 21 آگوست، در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند.

دولت سوریه به شدت این ادعا را رد می‌کند و می‌گوید در شرایطی که پیروزی‌های نظامی به دست آورده و بازرسان سازمان ملل در سوریه به سر می‌برده‌اند، نیروهای دولتی دلیلی برای استفاده از تسلیحات شیمیایی نداشته‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها