امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43685
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۲
تعداد بازدید: 105
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الیوم  السابع، علی زیدان نخست وزیر لیبی امروز با عدلی منصور رئیس جمهور مصر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الیوم  السابع، علی زیدان نخست وزیر لیبی امروز با عدلی منصور رئیس جمهور مصر دیدار و راه‌های فعال سازی روابط دوجانبه در راستای منافع دو کشور را بررسی کرد.

نخست وزیر لیبی گفت که کشورش چشم انتظار مشارکت دادن مصر در روند بازسازی لیبی است و رئیس جمهوری مصر نیز در مقابل گفت که لیبی عمق راهبردی مصر به شمار می‌رود و مصر هرنوع کمکی را به ملت لیبی برای ادامه راه بازسازی این کشور خواهد کرد.

در این دیدار حازم الببلاوی نخست وزیر مصر نیز حضور داشت و عدلی منصور وی را مامور برآورده کردن هرگونه نیاز لیبی در این زمینه کرد.

نخست وزیر لیبی همچنین با عبدالفتاح السیسی فرمانده نیروهای مسلح و وزیر دفاع مصر ملاقات کرد که در آن تحولات کنونی جهان عرب و راه‌های تقویت روابط و همکاری نظامی و امنیتی برای مقابله با چالش‌های مشترک پیش روی دو کشور بررسی شد.

السیسی در این ملاقات بر عمق روابط راهبردی بین مصر و لیبی تاکید کرد و گفت که این روابط شاهد مرحله جدیدی از شراکت و همکاری نظامی و امنیتی در راستای منافع دو ملت است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها