امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43688
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۲
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سایت اخبار مصر، «عدلی منصور» رئیس جمهوری مصر امروز در جریان دیدارش با هیئت اعزامی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سایت اخبار مصر، «عدلی منصور» رئیس جمهوری مصر امروز در جریان دیدارش با هیئت اعزامی کنگره آمریکا درخصوص اوضاع سوریه و احتمال حمله نظامی آمریکا به این کشور گفت: مصر اصرار آمریکا در رفتار یکسویه بدون موافقت شورای امنیت و بدون التزام به قوانین و موازین بین‌المللی را درک نمی‌کند.
وی افزود: چنین حمله‌ای تبعات منفی برای منطقه به همراه خواهد داشت و خطر انفجار اوضاع منطقه را در بر دارد.
رئیس‌جمهور آمریکا چند روز پیش در سخنرانی کاخ سفید اعلام کرد اگرچه می‌تواند بدون مجوز کنگره به سوریه حمله کند اما تصمیم دارد برای اقدام نظامی در سوریه از کنگره اجازه بگیرد.

این اظهارات رئیس جمهور آمریکا در حالی مطرح شد که رأی کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه هنوز اعلام نشده است.

ادعای توسل دولت سوریه به حمله شیمیایی در روز 21 آگوست، در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند.

دولت سوریه به شدت این ادعا را رد می‌کند و می‌گوید در شرایطی که پیروزی‌های نظامی به دست آورده و بازرسان سازمان ملل در سوریه به سر می‌برده‌اند، نیروهای دولتی دلیلی برای استفاده از تسلیحات شیمیایی نداشته‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها