امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43689
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۲
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رویترز از شدت گرفتن فشارها بر باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در نشست سران گروه 20 برای عدم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رویترز از شدت گرفتن فشارها بر باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در نشست سران گروه 20 برای عدم حمله به سوریه خبر داد.

سران 20 کشور توسعه‌یافته و در حال توسعه در سن‌پترزبورگ گرد هم آمده بودند تا به دیدگاه واحدی در خصوص راه حل‌های احیای رشد اقتصادی برسند اما آنها نه توانستند بر سر برنامه‌ای از آمریکا برای کمک به اقتصاد دنیا به توافق برسند و با اقدام نظامی واشنگتن علیه سوریه همصدا شدند.

رویترز گزارش داد اوباما امروز در حالی وارد ضیافت شام کاری به میزبانی پوتین بود که موضوع سوریه بحث اصلی در هنگام صرف شام بود.

اوباما هنگام نزدیک شدن به پوتین و دست دادن با او لبخندی تصنعی به لب داشت. پوتین هم هنگام ملاقات رئیس جمهور آمریکا چنین لبخندی به لب داشت و تنها هنگامی که عکاس‌ها برای گرفتن عکس وارد شدند، اوباما لب‌هایش را بیشتر از هم باز کرد.

رویترز نوشته اولین دور این بازی را پوتین برد، زیرا چین، اتحادیه اروپا، اقتصادهای نوظهور بریکس و پاپ فرانسیس هر کدام درباره خطرات مداخله نظامی در سوریه بدون مجوز شورای امنیت هشدار دادند.

آقای ژو گوانگ‌یائو، معاون وزیر اقتصاد و دارایی چین در یک نشست خبری در حاشیه نشست سران گروه 20 گفت: «اقدام نظامی تأثیری منفی بر اقتصاد جهانی و به خصوص بر قیمت نفت خواهد داشت ـ چنین اقدامی باعث جهش در قیمت نفت خواهد شد.

کشورهای بریکس ـ برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی ـ هر کدام به نحوی چنین اظهاراتی را مطرح کردند و پاپ که رهبر 1.2 میلیون کاتولیک است نیز در نامه‌ای به سران گروه 20 نوشت: « اقدام نظامی در سوریه راه حلی عبث است».

رهبران اروپا نیز گفتند حمله شیمیایی 21 آگوست در منطقه غوطه شرقی فاجعه‌بار بوده اما گفتند: «درگیری‌های سوریه راه حل نظامی دارد.»

با این حال، اوباما کمتر احتمال دارد که پا پس بکشد. او در دیدار با شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن گفت که استفاده سوریه از سلاح‌های شیمیایی نقض قوانین بین‌المللی است و باید به آن پاسخ داد.

رویترز نوشت: «پوتین در نشست گروه 8 که در ماه ژوئن برگزار شد تنها مانده بود، اما امروز او توانست قواعد بازی را به ضرر اوباما تغییر دهد.»

فرانسه تنها کشوری بوده که واشنگتن و اوباما را در اقدام نظامی علیه سوریه تنها نگذاشته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها