امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43690
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۲
تعداد بازدید: 45
منابع آگاه حقوقی عربستانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عربستان اعلام کردند که نیروهای امنیتی سعودی صبح ...

منابع آگاه حقوقی عربستانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عربستان اعلام کردند که نیروهای امنیتی سعودی صبح امروز پنج‌شنبه شهر «العوامیه» در استان «الشرقیه» در شرق عربستان را مورد حمله قرار دادند.

این منبع در ادامه توضیح دادند که نیروهای امنیتی سعودی پس از یورش به شهر العوامیه اقدام به تیراندازی هوایی و پراکنده در این شهر کردند که بر اثر اصابت یکی از این تیرها به جوانان منطقه وی به شهادت رسید.
 


 

این منبع که به دلایل امنیتی نخواست نام و هویتش افشا شود، افزود: نیروهای امنیتی رژیم سعودی پس از آن اقدام به یورش و بازرسی از تعدادی از خانه‌های این شهر کردند و العوامیه را به محاصره درآوردند.

منبع مذکور گفت: جوانی عربستانی که بر اثر شلیک نیروهای امنیتی سعودی به شهادت رسید، «احمد علی آل مصلاب» نام دارد و 19 ساله است.

این منبع همچنین اعلام کرد که تیراندازی‌های نیروهای امنیتی سعودی زخمی شدن شماری از اهالی شهر را نیز به دنبال داشت که 7 نفر از زخمی‌ها بر اثر شدت جراحات وارده در وضعیت خطرناکی به سر می‌برند.

منبع مذکور تاکید کرد که هدف نیروهای امنیتی سعودی از این حمله و یورش دستگیری یکی از 23 شهروند عربستانی منطقه الشرقیه بود که دو سال قبل حکومت سعودی آنها را به عنوان افراد تحت پیگرد اعلام کرده بود.
 


 

منطقه الشرقیه عربستان که در شرق این کشور قرار دارد و اغلب ساکنان آن را شیعیان تشکیل می‌دهد، از دو سال گذشته تاکنون شاهد اعتراض‌های مردمی جهت ایجاد تغییر و اصلاحات در این کشور به ویژه در قبال شیعیان است که به شدت از سیاست تبعیض خاندان سعودی رنج می‌برند.

رژیم سعودی تاکنون با این اعتراض‌ها با خشونت و سرکوب و بازداشت‌های خودسرانه و ایجاد رعب و وحشت در میان مردم این منطقه مقابله کرده و موحب به شهادت رسیدن ده‌ها نفر و زخمی شدن شماری دیگر و همچنین بازداشت صدها نفر از اهالی منطقه شده است.

ناآرامی‌های شرق عربستان همزمان با آغاز بهار عربی در شماری از کشورهای منطقه در این منطقه عربستان آغاز شد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها