امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43691
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 123
فریبرز اسمعیل‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: با توجه به اینکه در آستانه سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس قرار داریم، ...

فریبرز اسمعیل‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: با توجه به اینکه در آستانه سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس قرار داریم، توجه به امکانات رفاهی و به ویژه سیستم گرمایشی ایمن مدارس، از نکات مهمی است که چنانچه بودجه و اعتبارات لازم آن تأمین شود، در اولویت کاری سازمان نوسازی و تجهیز مدارس آذربایجان غربی قرار خواهد گرفت.

وی در این راستا از وجود 6 هزار کلاس درس فاقد سیستم گرمایشی استاندارد در استان خبر داد و افزود: برای تغییر سیستم گرمایشی این تعداد کلاس درس، افزون بر 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

اسمعیل‌زاده تصریح کرد: از محل اعتبارات ملی استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس، نسبت به خریداری سیستم‌های تابشی اقدام شده است که ظرف یک ماه آینده سهمیه استان‌ها برای برخورداری از این سیستم گرمایشی توزیع می‌شود.

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس آذربایجان غربی با اعلام اینکه این سیستم در مدارس کوچک حداکثر سه کلاسه روستائی که در آنها راه‌اندازی موتورخانه مرکزی و یا نصب پکیج به لحاظ اقتصادی توجیه فنی ندارند راه‌اندازی می‌شود، تصریح کرد: با راه‌اندازی این سیستم‌ها در مدارس مزبور و حذف سیستم بخاری از آنها، علاوه بر اینکه از بروز خطرات و آسیب‌های احتمالی جلوگیری می‌شود، به لحاظ مصرف انرژی نیز صرفه اقتصادی خواهد داشت.

اسمعیل‌زاده به پیگیری‌های لازم برای اجرایی شدن این امر اشاره کرد و گفت: در صورت اعلام به موقع سهمیه‌های استانی و اختصاص اعتبار لازم به آنها، تلاش می‌کنیم تا پایان سال جاری حدود 3 هزار کلاس درس مدارس زیر چهار کلاس استان را به سیستم تابشی مجهز کرده و تا پایان برنامه پنجم توسعه، با مجهز کردن مدارس بالای سه کلاس به سیستم گرمایش مرکزی، بخاری را به تدریج از کلاس‌های درس استان حذف کرده و ایمنی دانش آموزان را از این بابت تأمین کنیم.
انتهای پیام/61006/ی20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها