امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43698
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۰۳
تعداد بازدید: 55
یک منبع محلی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، تاکید کرد که عناصر و گروه‌های وابسته به «جبهه النصره»، ...

یک منبع محلی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، تاکید کرد که عناصر و گروه‌های وابسته به «جبهه النصره»، یکی از شاخه‌های سازمان القاعده در سوریه که از روز چهارشنبه به شهر «معلولا» حمله کرده بودند، روز پنج‌شنبه به دیرها و کلیساهای این شهر یورش برده و آنها را غارت کردند.

این منبع در ادامه افزود:‌ عناصر سلفی جهادی جبهه النصره روز پنج‌شنبه پس از یورش به دیرها و کلیساهای شهر معلولا محتویات این کلیساها و دیرها که وسایل و اسباب تاریخی و باستانی و دارای ارزش مذهبی به شمار می‌آیند، را غارت کرده و به سرقت بردند.

منبع مذکور تاکید کرد که عناصر مسلح پس از سرقت این آثار تاریخی و مذهبی از طریق راه‌های کوهستانی آنها را به لبنان منتقل کردند.

این منبع محلی برخی خبرهای منتشره درباره به دست گرفتن کنترل شهر توسط ارتش سوریه پس از آغاز عملیات یگان‌های این ارتش اطراف معلولا را رد کرد.

وی در این ارتباط توضیح داد که هم اکنون درگیری‌های شدیدی میان نیروهای ارتش سوریه با عناصر جبهه النصره اطراف شهر معلولا در جریان است، این درحالی است که گروه‌های مسلح وابسته به این جبهه بسیاری از عناصر تک تیرانداز خود را بالای ساختمان‌های شهر مستقر کرده تا مانع پیشروی ارتش سوریه به داخل شهر شوند.

شهر «معلولا» که از جمله شهرهای تابع استان ریف دمشق در جنوب سوریه می‌باشد، نه تنها از جمله شهرهای تاریخی و قدیمی سوریه که از شهرهای قدیمی و تاریخی جهان است و اغلب ساکنان آن مسیحی هستند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها