امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43702
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۰۳
تعداد بازدید: 147
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، حکومت‌های محلی عراق در استان‌های بصره و کربلا، در بیانیه‌ای ضمن محکومیت ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، حکومت‌های محلی عراق در استان‌های بصره و کربلا، در بیانیه‌ای ضمن محکومیت اهانت «حیدر الملا»، نماینده «فهرست العراقیه» در پارلمان عراق به ساحت مرجعیت دینی در جمهوری اسلامی ایران اعلام کردند تا زمانی‌که الملا به طور رسمی از ساحت مرجعیت و ملت عراق عذرخواهی نکرده، حق ورود به هیچ یک از نهادهای دولتی و غیردولتی در این استان‌ها را ندارد.

«خلف عبدالصمد خلف»، رئیس شورای استانداری بصره، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد تاکید کرد که حکومت محلی بصره، در جلسه‌ای فوق العاده با حضور اکثریت اعضا مقرر کرد که در بیانیه‌ای رسمی بر ضرورت عذرخواهی رسمی حیدر الملا، نماینده گروه العراقیه در پارلمان عراق از اهانت به مرجعیت دینی تاکید شود.

وی با اشاره به اهمیت محکوم کردن این عمل توسط اعضای این شورا، تاکید کرد که این مسئله اصلی‌ترین عامل نبود امنیت و آرامش در عراق است.

رئیس شورای استانداری بصره خاطر نشان کرد: این بیانیه از نهادهای دولتی و غیر‌دولتی بصره خواسته، مانع ورود حیدر الملا به محدوده اداری تحت سیطره خود شوند.

خلف افزود: این حکم تا زمانی‌که این نماینده پارلمان، به طور رسمی عذرخواهی نکرده، جاری خواهد بود و ما نیز در این راستا از پارلمان عراق خواسته‌ایم که اقدامات قانونی لازم در خصوص وی را آغاز کند و از شوراهای دیگر استان‌های دیگر نیز می‌خواهیم که اقدامی مشابه را در حق الملا اتخاذ کنند.

وی در تبیین چرایی این اقدام شورای استانداری بصره گفت: هدف ما جلوگیری از تکرار دوباره اینگونه اقدامات ناشایست از سوی بعضی از نمایندگان پارلمان است

رئیس شورای استانداری بصره هدف از این اقدامات را برافروختن آتش فتنه‌های طایفه‌ای و مذهبی در عراق دانست و گفت: ما از این راه تلاش کردیم، پیامی روشن و شفافی به رئیس پارلمان عراق ارسال کرده باشیم، اینکه باید از وقوع چنین توهین‌هایی جلوگیری شود که احساسات ملت عراق را هدف قرار داده و جریحه‌دار می‌کند.

در همین راستا، شورای استانداری کربلای معلی نیز اعلام کرد که روابط خود با حیدر الملا را قطع کرده و خواستار لغو مصونیت سیاسی او می‌شود.

روز دوشنبه اعضای این شورا اعلام کردند که در آخرین نشست خود، تصمیم به قطع روابط با حیدر الملا و ممانعت از ورود او به استان کربلا گرفته‌اند.

ایشان همچنین اتخاذ این تصمیم را به سبب نقض قانون اساسی عراق توسط حیدر الملا دانسته و اعلام کردند: ما از نمایندگان مجلس می‌خواهیم با تصویب قانونی، اهانت کنندگان به ساحت مذاهب مختلف را مجرم اعلام کند.

«حیدر الملا»، نماینده فهرست العراقیه پارلمان عراق، در اقدامی توهین‌آمیز به ساحت مرجعیت، خواستار برداشتن تصاویر «امام راحل»(ره) و «آیت‌ الله‌ خامنه‌ای»، رهبر معظم انقلاب از خیابان‌های شهرهای عراق شده بود.

درپی این سخنان توهین‌آمیز، ملت عراق که همواره به بزرگداشت مراجع تقلید عظام مشهورند، خشم مردمی و سیاسی گسترده‌ای را نشان داده و از این نماینده خواستند در کوتاه‌ترین مدت ممکن، عذرخواهی رسمی خود را به مرجعیت دینی و ملت عراق اعلام کند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها