امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43708
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۵
تعداد بازدید: 105
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، خالد الفیصل امیر مکه مکرمه و رئیس کمیته مرکزی حج عربستان از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، خالد الفیصل امیر مکه مکرمه و رئیس کمیته مرکزی حج عربستان از تدابیر و مجازات کسانی که قوانین و مقررات حج را نقض کنند خبر داده است که این مجازات به یک سال برای شهروندان عربستانی و اخراج فوری افراد مقیم عربستان می‌رسد.

مسئولان امارت مکه مکرمه و فرماندهان امنیتی در نشستی، درباره ساز و کار مجازات متخلفان در موسم حج امسال به بحث و بررسی پرداختند.

عبدالعزیز الخضیری، معاون امارت مکه مکرمه اعلام کرد: اقداماتی برای جلوگیری از تعداد حجاج فاقد مجوز و غیر قانونی اتخاذ شده و تدابیر دیگری هم برای مهار این معضل اتخاذ خواهد شد.

الخضیری اظهار داشت: وجود افراد فاقد مجوز در حج مشکلاتی را برای حجاج در هر سال به وجود می‌آورد.

وی افزود: ملاحظات و معضلات موسم حج سال‌های گذشته رصد شده که در موسم حج امسال از تکرار آنها از طریق اصلاح ایستگاه‌های شمارش و دیگر تدابیر برای جلوگیری از نفوذ حجاج فاقد مجوز جلوگیری خواهد شد.

وی اعلام کرد: از فناوری و دوربین برای کنترل این مراکز در موسم حج امسال استفاده خواهد شد.

الخضیری اظهار داشت: اقداماتی که قرار است انجام شود مبنی بر اجرای مجازات برای حجاج فاقد مجوز از طریق افزایش تلاش دستگاه‌های امنیتی برای کنترل گذرگاه‌ها و توقیف افراد متخلف است.

البته دستگاه‌های امنیتی سعودی مدعی شده‌اند توان مقابله با افراد فاقد مجوز حج و کسانی که قوانین را نقض کنند، دارند.

اخیراً وزیر حج عربستان به صراحت اعتراف کرده بود در موسم حج سال گذشته بیش از ۲ میلیون نفر از داخل عربستان به صورت غیرقانونی و بدون داشتن مجوز حج وارد مشاعر مقدسه و مکه مکرمه شده بودند.

این در حالی است که مقامات سعودی امسال، سهمیه حجاج کشورهای دیگر را 20 درصد کاهش داده‌اند و البته مدعی شده‌اند تعداد حجاج داخل این کشور، 50 درصد کاهش می‌یابد که به ادعای آنها امسال به جای 230 هزار نفر، حدود 104 هزار نفر به صورت رسمی و با داشتن مجوز در حج شرکت می‌کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها