امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۸:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43710
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۵
تعداد بازدید: 193
محمدحسین عظیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، با اشاره به اینکه شورای شهر تهران، شورای یک کلانشهر و ابرشهر است، اظهار داشت: بخش عمده‌ای از ...

محمدحسین عظیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، با اشاره به اینکه شورای شهر تهران، شورای یک کلانشهر و ابرشهر است، اظهار داشت: بخش عمده‌ای از فعالیت‌های کشور از جمله دانشگاه‌ها، وزارتخانه‌ها، مراکز اداری و نظامی حساس در تهران مستقرند و از این جهات تهران حائز اهمیت است.

وی تصریح کرد: نباید تنها به بودجه‌های دولتی اکتفا کرد و این در حالی است که بودجه‌های دولتی هم پاسخگوی هزینه‌های شهری مثل تهران نیست. 

عظیمی بیان داشت: تهران در مرکز آلودگی قرار دارد و این به دلیل استقرار  کارخانه‌های بسیاری است که در حاشیه شهر تهران مستقر شده‌اند.

دبیرکل جبهه حامیان انقلاب اسلامی افزود:‌ نخستین اولویت شورای شهر تهران باید اقتصاد شهری باشد و نباید با فروش تراکم به سمت درآمدزایی در تهران گام برداریم چرا که با فروش تراکم قطعاً قیمت مسکن و مصالح به صورت نجومی افزایش چشمگیری پیدا می‌کند.

وی افزود: اعضای شورای شهر تهران در دوره چهارم باید به جد پیگیر اقتصاد شهری باشند و برای این موضوع برنامه‌های خوبی تدوین و اجرا کنند.

عظیمی خاطرنشان کرد: موضوع دیگر که باید مدنظر اعضای شورای شهر در دوره جدید باشد توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی در شهر است. به طوری که اگر چه در سال‌های گذشته و در دوره محمدباقر قالیباف شهردار فعلی اقداماتی خوبی در این حوزه صورت گرفته است اما هنوز در این بخش دچار فقر هستیم و مردم هنوز از حقوق شهروندی برخوردار نیستند.

دبیرکل جبهه حامیان انقلاب اسلامی اضافه کرد: در دوران قالیباف شهر تهران اقدامات خوبی در ساخت‌وساز اماکن فرهنگی و اجتماعی صورت گرفته است به طوری که هم‌اکنون شاهد تعداد قابل ‌توجهی از فرهنگسراها و سرای محلات هستیم ضمن اینکه در این دوره توجه خوبی به مسائل هنری و فرهنگی ورزشی شده است و شهردار تهران زحمات زیادی در این بخش کشیده است.

عظیمی گفت: علی‌رغم تمام اقدامات در دوره قالیباف نتوانسته‌ایم به شرایط مطلوب دست پیدا کنیم و از ظرفیت محلات استفاده کنیم که امیدواریم با تعامل شورای شهر و شهردار آینده اقدامات خوبی در این بخش صورت گیرد.

دبیرکل جبهه حامیان انقلاب اسلامی تأکید کرد: باید اعضای شورای شهر توجه ویژه‌ای را به بحث آلودگی هوا داشته باشند و کارگروه خاصی را در این بخش پیش‌بینی کنند و این گونه نباشد که تنها در شرایط اضطرار کمیته یا کارگروه آلودگی هوا تشکیل شود به طوری که این کارگروه باید به صورت مداوم برنامه‌ها و طرح‌های خود را اجرا کند.

وی ادامه داد: بحث حمل‌ونقل و ترافیک شهر تهران یکی دیگر از معضلات فعلی است. البته در دوره‌های گذشته شهرداران تهران از جمله کرباسچی،‌احمدی‌نژاد و شهردار فعلی اقداماتی را انجام داده‌اند اما کافی نبوده است.

عظیمی اظهار امیدواری کرد با تلاش شورای شهر تهران و شهردار آینده اقداماتی خوبی در کاهش بار ترافیکی تهران صورت گیرد.

دبیرکل جبهه حامیان انقلاب اسلامی ادامه داد:‌ زمانی شورای شه یا پارلمانی شهری موفق خواهد بود که اعضای آن با یکدیگر تعامل و رفاقت داشته باشند. شورایی که در آن رفاقت وجود نداشته باشد قطعاً با مشکل روبه‌رو می‌شود.

وی افزود: شورای چهارم از افراد متخصص، وزرا و مدیران سابق تشکیل شده است که این می‌تواند برای شهری مثل تهران مفید و مؤثر باشد.

عظیمی ادامه داد: باید به این نکته توجه داشته باشیم که تهران شهردار یا شهرنگهدار نمی‌خواهد بلکه شهرساز می‌خواهد و فردی باید برای تهران انتخاب شود که شهر را بسازد.

دبیرکل جبهه حامیان انقلاب اسلامی ادامه داد:‌ هم‌ اکنون چهار طیف مختلف در شورای چهارم حضور دارند که شامل وابستگان دولت احمدی‌نژاد، دولت روحانی، اصولگرایان و اصلاح‌طلبان هستند که امیدواریم تا پایان 4 سال شورای شهر این افراد در کنار هم باشند و نه در مقابل هم و در صورتی که این اتفاق بیفتد و اعضای شورای شهر در یک راستا حرکت کنند می‌توان شاهد اقدامات خوبی در شهر تهران باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هم‌اکنون دو گزینه از جمله محسن هاشمی و محمدباقر قالیباف به عنوان کاندیدای شهرداری تهران مطرح شده‌اند که هر دوی آنها ‌آزموده شده هستند ولی امیدوارم هر کدام انتخاب شوند به دور از هر گونه نگاه سیاسی به فکر شهروندان باشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها