امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۹:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43723
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بجنورد، در این راستا افزون بر نمایندگان گروه‌های مختلف سیاسی نیز گزینه‌هایی را در سطوح ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بجنورد، در این راستا افزون بر نمایندگان گروه‌های مختلف سیاسی نیز گزینه‌هایی را در سطوح مختلف به عنوان سکان‌دار استانداری خراسان شمالی به وزارت کشور معرفی کرده‌اند.

البته ارائه نام‌های متعدد افراد به عنوان گزینه استاندار خراسان شمالی از سوی گروه‌های مختلف سیاسی مسیری دشوار را برای وزارت کشور برای انتخاب هفتمین استاندار خراسان شمالی رقم زده است و شاید به اذعان یکی از نمایندگان استان اگر نام افراد کمتر و در عین حال کارآمدتر و شایسته‌تر ارائه می‌شد، کار را برای انتخاب دولت سهل‌تر می‌کرد.

از سویی عملکرد استاندار خراسان شمالی نیز طی 14 ماه مسئولیت خود در استانداری به گونه‌ای بوده که همواره عملکرد و شیوه مدیریت احمدی بیغش، انتقادات نمایندگان را برانگیخته و آنان خواستار تسریع در تغییر احمدی بیغش شده‌اند.

به گزارش فارس، در این راستا موسی‌الرضا ثروتی که سه دوره نمایندگی مردم حوزه‌های انتخابیه بجنورد، مانه و سملقان، گرمه، جاجرم و راز و جرگلان را بر عهده داشته بر تغییر سریع‌تر استاندار توسط دولت یازدهم تاکید داشته است.

وی بیان داشت: باید نخستین اقدام وزیر کشور دولت یازدهم برکناری استاندار خراسان شمالی باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با نقد نحوه مدیریت و همچنین تغییر و تحولات متعدد از سوی استاندار خراسان شمالی گفت: اساساً باید این تغییرات توسط استاندار جدید انجام شده و این‌گونه تغییر و تحولات باعث مشکلاتی شده است.

وی بی‌انگیزگی برخی از مدیران را از جمله پیامدهای اقدامات استاندار برشمرد و افزود: به طور حتم نمایندگان استان در حال پیگیری این موضوع هستند.

به گفته ثروتی، نمایندگان مردم استان گزینه‌هایی را برای انتخاب استاندار جدید خراسان شمالی به دولت پیشنهاد کرده است که امید می‌رود استانداری با کفایت، کاردان و با تجربه برای این مسئولیت انتخاب شود.

وی اظهار کرد: متأسفانه در دوران مسئولیت احمدی‌بیغش بسیاری از نشست‌های ضروری برای توسعه خراسان شمالی برگزار نشده و استاندار کمتر در استان حضور داشته و پروازی است.

ثروتی بر انتصاب استانداری قوی در سطح معاون وزیر و یا دارای سابقه استانداری برای خراسان شمالی را مهم برشمرد و گفت: به همین منظور مذاکراتی برای انتصاب فردی با سابقه وزارتی برای استانداری خراسان شمالی، پیگیری شده است.

وی با تاکید بر اینکه استان‌هایی چون خراسان شمالی به خاطر پایین بودن شاخص‌های توسعه نسبت به میانگین کشوری نیازمند استانداری قوی است، افزود: بی‌تردید انتصاب افرادی با سوابق کمتر برای مسئولیت سنگینی چون استانداری خراسان شمالی از سوی نمایندگان قابل قبول نیست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اولویت پیشنهاد افراد برای تصدی استانداری خراسان شمالی به وزارت کشور را نیروهای توانمند بومی که در سطوح مختلف وزارتی دارای سوابق ارزنده‌ای بوده‌اند، دانست.

وی تصریح کرد: به همین منظور مذاکراتی با این نیروها انجام شده تا در صورت پذیرش موضوع به وزیر کشور پیشنهاد شود.

ثروتی با تاکید بر اینکه با افراد توانمندی خارج از استان نیز برای سپردن سکانداری استانداری خراسان شمالی رایزنی شده است، گفت: اکنون تمام دغدغه نمایندگان استان انتصاب استاندار قوی،‌ با تجربه و با کفایت است.

وی اظهار امیدواری کرد: تا با انتخاب استاندار جدید، نماینده عالی دولت در این استان تا آخر دولت یازدهم در این مسئولیت تثبیت شود.

به گفته ثروتی، یکی از مهم‌ترین آسیب‌های خراسان شمالی در 9 سال گذشته از تاسیس آن، تغییر مکرر استانداران بوده است.

عضو مجمع نمایندگان خراسان شمالی همچنین تعامل استاندار جدید با نمایندگان و بالعکس را برای توسعه استان مهم خواند و گفت: نمایندگان استان به محض معرفی استاندار جدید آماده تحقق این مهم در خراسان شمالی برای ارتقای شاخص‌های توسعه و بهبود وضعیت استان هستند.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی هم با اشاره به ضرورت انتصاب استاندار قوی برای استان گفت: از دولت یازدهم انتظار می‌رود تا بهترین گزینه را برای خراسان شمالی انتخاب کند.

قاسم جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار کرد: برای این مهم تاکنون مذاکراتی با وزیر کشور انجام شده تا به بهترین گزینه برای تصدی استانداری خراسان شمالی برسند.

وی با بیان اینکه استاندار جدید خراسان شمالی باید فردی آزمون داده و کارآمد باشد،‌ گفت: تعیین استاندار قوی در استان‌ها طبیعتاً به نفع خود دولت نیز بوده به گونه‌ای که تعامل نمایندگان عالی دولت در استان‌ها باعث تعامل و تقویت روابط خواهد شد.

جعفری اظهار امیدواری کرد تا با تدبیر دولت یازدهم و شخص وزیر کشور نسبت به جایگزینی استاندار انتصاب افراد کارآمد بومی اقدام شود.

وی گفت: براساس پیگیری‌های انجام شده با وزارت کشور، خراسان شمالی در اولویت تصمیمات این وزارتخانه برای تعیین مدیریت ارشد استان قرار دارد.

جعفری همچنین تاکید کرد: تغییر استاندار خراسان شمالی وانتصاب استاندار جدید دیر یا زود اتفاق خواهد افتاد.

به گزارش فارس، این گونه اظهارات نمایندگان در هفته‌های گذشته در حالی بود که احمدی بیغش در ادامه برخی تغییر و تحولات در استان از جمله تغییر مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان شمالی به خواسته وی، دست به عزل معاون سیاسی و امنیتی خود که برادر 2 شهید و به هنگام عزل در مرخصی بوده، زد.

این اقدام استاندار که همزمان با آغاز به کار دولت یازدهم بوده، موجی از انتقادات از مجموعه‌های مختلف را همراه داشت تا آنجا که 2 روز پس از این اعتراضات معاون سیاسی وزیر کشور طی نامه‌ای از استاندار خراسان شمالی خواسته بود تا نسبت به لغو حکم سرپرستی این معاونت اقدام کند.

در نامه معاون سیاسی وزیر کشور خطاب به احمدی‌بیغش آمده بود: حسب گزارش‌های واصله در روز گذشته اقدام به عزل معاون سیاسی استاندار و انتصاب فردی به عنوان سرپرستی این معاونت کرده‌اید. این اقدام بدون هماهنگی با وزارت کشور صورت گرفته و خلاف مقررات و خارج از وظایف ذاتی استاندار است.

در نامه معاون سیاسی وزیر کشور اضافه شده بود: لذا ضمن کان لم یکن نمودن ابلاغ سرپرستی معاون سیاسی و امنیتی استانداری خراسان شمالی، ترتیبی اتخاذ فرمایید که سیف‌الله مطلبی به وظایف ذاتی خود در معاونت سیاسی و امنیتی استانداری ادامه دهد.

بر اساس پیگیری‌های خبرنگار فارس وزیر جدید کشور و تنی چند از معاونان وزارتخانه نیز نسبت به این اقدام استاندار واکنش نشان دادند.

به گزارش فارس، در این راستا از احمدی بیغش خواسته شده یا معاون سیاسی و امنیتی را پذیرفته و همچنین حکم سرپرست جدید را ملغی کرده و یا از مسئولیت خود استعفا دهد.

با بازگشت سیف‌الله مطلبی معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان شمالی به ساختمان استانداری که البته پذیرش وی با اکراه استاندار همراه بوده، فضای خاصی بر استانداری حاکم شد که البته به خاطر در پیش بودن هفته دولت و افتتاح پروژه‌ها طی روزهای بعدی تا حدی این مناسبت توانست از التهابات ناشی از تغییر معاون سیاسی امنیتی استانداری بکاهد.

از آن سو نمایندگان استان و گروه‌های مختلف سیاسی نیز همچنان نسبت به ارائه لیست‌های مختلف پیشنهادی برای انتصاب استاندار جدید در خراسان شمالی اقدام و بر تسریع در انتصاب استاندار کارآمد و قوی تاکید داشته‌اند.

ماجرای احمدی بیغش و استانداری در ادامه تا آنجا پیش رفت که روز گذشته بر اساس مذاکرات یکی از مسئولان وزارت کشور با موسی‌الرضا ثروتی از نمایندگان مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی در مورد عزل استاندار و انتخاب گزینه سرپرستی، این موضوع توسط ثروتی رسانه‌ای شده که در سطح محافل بازتاب‌های گسترده‌ای داشت.

این نماینده مردم شهرستان‌های بجنورد، مانه و سملقان، گرمه، جاجرم و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی در اظهارات خود گفته بود:‌ محمود احمدی‌بیغش از سوی وزارت کشور عزل و برکنار شده است.

وی در تکمیل اظهارات خود در روز بعد بیان داشت: آنچه که من در مورد عزل استاندار مطرح کرده‌ام منطبق با واقعیت بوده و چیزی از خودم نگفته‌ام.

وی با تاکید بر اینکه تمامی این صحبت‌ها بنا به اظهارات معاون سیاسی وزیر کشور با اینجانب بوده است، گفت: آن‌ها مطرح کرده بودند که این اتفاق افتاده لیکن بعداً تصمیم گرفته شد تا به جای تعیین سرپرست استانداری، فردی شایسته را به عنوان استاندار جدید معرفی کنند که انشاء‌الله در روزهای آینده شاهد آن خواهیم بود.
انتهای پیام/63002/ع40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها