امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۶:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43738
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۵
تعداد بازدید: 62
زهره طبیب زاده نوری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: ستاد ملی زن و خانواده در گذشته تحت عنوان کارگروه خانواده مطرح بود که با مصوبه شورای عالی ...

زهره طبیب زاده نوری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: ستاد ملی زن و خانواده در گذشته تحت عنوان کارگروه خانواده مطرح بود که با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ستاد ملی زن و خانواده تبدیل شد و 9 وزیر عضو این شورا هستند.

وی ادامه داد: اواخر سال 87 این موضوع در دولت نهم عملیاتی شد و دبیرخانه آن در مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری است و برنامه ریزی تمام مسائلی که در خصوص خانواده است جزء وظایف این شورا است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بررسی وضعیت جمعیتی کشور یکی از وظایف ستاد ملی زن و خانواده است تا قوانین مربوط به آن را بازنگری، اصلاح و تبیین کند و اگر کمبودی در وضعیت جمعیت کشور مشاهده می‌کند وظیفه آن نهاد است که آن را بررسی و برنامه‌های تشویقی در قالب طرح و لایحه مطرح کند.

طبیب زاده افزود: 9 وزیری که در این شورا هستند می‌توانند مسائلی که در حوزه، جوانان و خانواده است را تصویب کنند و تدابیری در جهت استحکام خانواده در نظر بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: طبق قانون اگر ۳ وزیر در شورایی عضو باشند مصوبه آنها حکم مصوبه هیئت دولت را دارد و حال اینکه در شورای عالی خانواده 9 وزیر حضور دارند پس از جایگاه قانونی محکمی برخوردار هستند.

وی گفت: از طریق شورای عالی خانواده اقداماتی می‌تواند انجام شود که فراتر از شورای عالی جمعیت است و برخلاف شورای عالی جمعیت که فقط بر روی موضوع جمعیت متمرکز شده است، این شورا می‌تواند تمام مسائل مربوط به زن، خانواده و جمعیت را ارزیابی کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها