امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۲:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43755
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از گمرک جمهوری اسلامی ایران، عملکرد تجارت خارجی جمهوری اسلامی ایران در 5 ماه نخست سال ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از گمرک جمهوری اسلامی ایران، عملکرد تجارت خارجی جمهوری اسلامی ایران در 5 ماه نخست سال 92 نشان می‌دهد که تراز بازرگانی کشور ایران با 86 کشور دنیا مثبت است.

براساس آمار منتشره از دفتر فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات در این مدت پنج کشور عراق، افغانستان، ترکمنستان، مصر و آذربایجان بیشترین تراز تجاری مثبت را با جمهوری اسلامی ایران داشته‌اند.

بنابراین گزارش، صادرات ایران به عراق در این مدت به 2 میلیارد و 365 میلیون دلار رسید، این درحالی است که 27میلیون دلار انواع کالا از عراق به کشورمان وارد شد.

همچنین در مدت یاد شده حجم صادرات کشورمان به افغانستان به یک‌میلیارد و 188 میلیون دلار رسید و واردات ایران از افغانستان یک میلیون دلار بود.

این گزارش می‌افزاید: حجم صادرات ایران در پنج ماهه نخست سال 92 به ترکمنستان 387 میلیون دلار، مصر 222میلیون دلار و آذربایجان 223 میلیون دلار بوده است، در حالی که حجم واردات کشورمان از کشورهای یاد شده به ترتیب 17میلیون دلار، 3میلیون دلار و 8میلیون دلار بوده است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها