امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۷:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43778
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 44
بهرام عین‌اللهی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، گفت: در هفته گذشته برای افزایش ظرفیت دانشجوی بومی در مناطق محروم جلسه‌ای را با کمیسیون ...

بهرام عین‌اللهی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، گفت: در هفته گذشته برای افزایش ظرفیت دانشجوی بومی در مناطق محروم جلسه‌ای را با کمیسیون آموزش مجلس برگزار کردیم تا این مشکلات رفع شود.

وی ادامه داد: در این جلسه تصویب شد که 10 درصد ظرفیت رشته‌های تکمیلی علوم پزشکی به مناطق محروم برود.

عین‌اللهی تصریح کرد: البته با توجه به شرایط موجود و نیاز مناطق محروم به پزشک و متخصص، وزارت بهداشت خواهان افزایش 30 درصدی دانشجوی بومی است که در این زمینه مشغول رایزنی با مجلس هستیم تا با اصلاح قانون از طریق طرح یا لایحه این اقدام را عملیاتی کنیم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: افزایش سهمیه پذیرش دانشجو در مناطق محروم احتیاج به قانون دارد که امیدواریم با مطرح شدن در کمیسیون‌های بهداشت و آموزش مجلس، در این سال آینده مشکل این مناطق برطرف شود.

عین‌اللهی افزود: بسیاری از پزشکان به سختی در طرح‌های اجباری خدمت در مناطق محروم شرکت می‌کنند به همین دلیل به دنبال رفع کمبود پزشک و متخصص در مناطق محروم کشور هستیم.

عین‌اللهی گفت: بر اساس این طرح اختیارات پذیرش و افزایش دانشجوی بومی به دانشگاه‌های علوم پزشکی داده می‌شود تا بتوانند دانشجو پذیرش کنند و بر اساس نیاز به منطقه‌ای خود ظرفیت‌ها را افزایش دهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها