امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۰۹:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43786
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 81
به گزارش فارس به نقل از پایگاه آمریکایی دگراندیش آلترنت، «جان کری»، وزیر امور خارجه ایالات متحده در آخرین سخنان خود در کنگره تصویری از شورشیان سوری ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه آمریکایی دگراندیش آلترنت، «جان کری»، وزیر امور خارجه ایالات متحده در آخرین سخنان خود در کنگره تصویری از شورشیان سوری ارائه کرده که با بسیاری از برآوردهای اطلاعاتی انجام شده در خصوص آنها تفاوت داشت.

وی که سعی داشت در سنای آمریکا طرح اوباما برای حمله به سوریه را توجیه کند، مدعی شد که شورشیان سوریه بسیار میانه‌روتر شده‌اند، گستره وسیعی از اعضا را در بر گرفته‌اند و به فرآیندی دموکراتیک و حمایت از حقوق اقلیت‌ها متعهدند. وی همچنین مدعی شده که تروریست‌های سوریه هرروز قوی‌تر می‌شوند.

با این حال برآوردی که جان کری ارائه کرده، نه‌تنها با نتایج حاصله توسط منابع اطلاعاتی آمریکایی در تناقض است بلکه با اطلاعات سازمان‌های جاسوسی متحدین آمریکا هم جور درنمی‌آید. بسیاری از ارزیابی‌های اطلاعاتی انجام شده بیان‌گر آن هستند که گروه موسوم به جبهه النصره که وابسته به شبکه تروریستی القاعده است، سازمان‌یافته‌ترین، آموزش‌دیده‌ترین و مسلح‌ترین گروه در میان شورشیان سوری است.

آلترنت با بیان اینکه اطلاعات ارائه شده توسط وزیر خارجه آمریکا غیردقیق، بیش از حد خوش‌بینانه و دست‌کاری شده‌اند، تصریح کرد، همین دو ماه قبل، معاون آژانس اطلاعات دفاعی پنتاگون، «دیوید شِد»، ابراز داشت که حدود 1200 گروه مختلف شورشی در سوریه فعال‌اند و تندروهای سلفی در جایگاهی قرار دارند که می‌توانند نفوذ خود را در سوریه افزایش دهند. وی تاکید کرده که در اپوزیسیون، گروه‌های رادیکال سهم بیشتری خواهند داشت.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه نیز اخیرا جان کری، وزیر خارجه ایالات متحده را دروغگو خوانده بود. وی گفته بود: «این برای من بسیار ناراحت‌کننده و عجیب است. ما با آمریکایی‌ها صحبت می‌کنیم و آنها را افردی محجوب می‌دانیم اما او دروغ می‌گوید و می‌داند که دروغ می‌گوید. این غم‌انگیز است.»
انتهای پیام/ص
ِ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها