امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43851
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۰
تعداد بازدید: 63
«علی الاومری» دبیر کل جنبش "ملی کرد برای تغییر مسالمت آمیز" سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق،‌ با ...

«علی الاومری» دبیر کل جنبش "ملی کرد برای تغییر مسالمت آمیز" سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق،‌ با تاکید بر مخالفت جنبش متبوعش با هر گونه حمله نظامی به سوریه گفت:‌ ما بخشی از ملت سوریه هستیم و در رویارویی با هر گونه حمله احتمالی آمریکا علیه سوریه در کنار ارتش قرار می‌گیریم.

وی با بیان اینکه آمریکا قبل از هر کس دیگری از گروهک‌های مسلح حمایت مالی و تسلیحاتی کرده است،‌تاکید کرد که واشنگتن در راستای خدمت به منافع منطقه‌ای و بین‌المللی خود و رژیم صهیونیستی، ورود افراد مسلح به خاک سوریه را تسهیل کرده است.

الاومری با اشاره به تهدیدات آمریکا مبنی بر حمله به سوریه، یاد آور شد: وقتی آمریکا متوجه شکست‌های افراد مسلح از ارتش سرافراز سوریه شد؛ تصمیم گرفت در راستای تامین منافعش و رژیم صهیونیستی، مستقیما در تحولات سوریه دخالت کند.

این فعال سیاسی کردهای سوریه، بهانه آمریکا مبنی بر کاربرد سلاح شیمیایی از سوی ارتش سوریه را دروغ و عاری از صحت دانست و افزود: اسناد و مدارک روشنی داریم که استفاده افراد مسلح از سلاح شیمیایی در «خان العسل» و «غوطه شرقی» علیه مردم و ارتش را ثابت می‌کند. افراد مسلح این مواد شیمیایی را از عناصر تروریستی جبهة النصرة که از مرزهای سوریه وارد خاک سوریه شده‌اند؛ به دست آورده بودند. دولت سوریه ورود عناصر جبهة النصرة به خاک سوریه را تسهیل کرده‌ بودند.

الاومری با اشاره به نبرد کمیته‌های حمایت مردمی با افرا مسلح در شمال سوریه، از حمایت مستقیم ترکیه از عناصر جبهة‌ النصرة‌ در حمله به مناطق «کرد نشین» سخن گفت و افزود: سه تانک ترکیه برای حمایت از عناصر جبهة النصرة وارد «تل ابیض» شده‌اند ولی نیروهای کمیته‌های حمایت مردمی کرد جلوی این هجوم ایستادگی کردند و دو تانک از آنها را منهدم ساخته و سومی را تصرف کردند.
انتهای پیام/ ز
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها