امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43853
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۰
تعداد بازدید: 110
«احمد شکر» رئیس «جنبش ابتکار لبنان» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیروت، با اشاره به تهدیدات آمریکا مبنی بر حمله به سوریه گفت: وقتی باراک ...

«احمد شکر» رئیس «جنبش ابتکار لبنان» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیروت، با اشاره به تهدیدات آمریکا مبنی بر حمله به سوریه گفت: وقتی باراک اوباما از عزم  آمریکا برای حمله نظامی علیه سوریه سخن می‌گوید؛ این موضوع بدین معنی است که این تهدیدات برای جنگ روانی و یا هجمه رسانه‌ای نخواهند بود.

وی با بیان اینکه آمریکا در دام تهدید و تشدید مواضع قبل از تحقق اهداف گرفتار شده است، افزود: آمریکا از عقب نشینی و بازگشت از مواضعش عاجز است بویژه اینکه با مواضع قاطع و غیر قابل انتظار  متحدان سوریه در محور مقاومت مواجه شد.

شکر با بیان اینکه متحدان سوریه در محور مقاومت در اوج آمادگی برای رویارویی با هر حمله احتمالی علیه سوریه به سر می‌برند، افزود: متحدان سوریه تاکید کرده‌اند؛ حمله به سوریه به مثابه تجاوز آشکار است و نمی‌توان در قبال آن سکوت اختیار کرد.

وی افزود: همان طور که متحدان سوریه تاکید کرده‌اند؛ ‌هر گونه حمله به سوریه با پاسخ کوبنده مواجه خواهد شد و نقطه آغازی برای گسترش دامنه واکنش و عملیات از جمله هدف قرار دادن رژیم اشغالگر (قدس) و کشورهای شرکت کننده در این حمله و در رأس آنها عربستان سعودی خواهد شد.

شکر افزود: بنا به دلایلی که مطرح شد آمریکا در اجرای تهدیداتش سرگردان شده است. اوباما با واگذار کردن موضوع حمله تا زمان موافقت کنگره می‌خواهد تصمیمش با موافقت کنگره همراه شود و البته از موافقت کنگره مطمئن است ولی گزینه عقب نشینی واشنگتن از تصمیمش وارد نیست زیرا در آن به معنی پیروزی مقاومت و سوریه خواهد بود.

وی هر گونه عقب نشینی آمریکا و پیروزی محور مقاومت را به معنی بروز خطر برای امنیت رژیم صهیونیستی، افول نقش آمریکا و ظهور قدرت روسیه و و خلق توازن سیاسی جدید در جهان خواند و افزود: شواهد و قرائن نشان می‌دهد که آمریکا با حمله به سوریه مرتکب حماقت خواهد شد.
انتهای پیام/ ز
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها