امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43861
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت علی لاریجانی امروز جمعه در ادامه سفر 3 روزه خود به ترکمنستان، در دیدار با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت علی لاریجانی امروز جمعه در ادامه سفر 3 روزه خود به ترکمنستان، در دیدار با قربان‌قلی بردی محمد‌اف رئیس جمهور ترکمنستان با تاکید بر گسترش روابط و همکاری‌های بین دو کشور گفت: ایجاد کمیسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور در آینده نزدیک ضروری است تا نسبت به همکاری‌های فیمابین و توسعه روابط تجاری و اقتصادی از جمله در حوزه نفت و گاز برنامه‌ریزی شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این نقطه‌نظرات از سوی گروه اقتصادی ایران بررسی کارشناسی و سپس اجرایی خواهد شد.

لاریجانی: ایران برای گسترش همکاری‌های زیرساختی با ترکمنستان آمادگی دارد

وی با ابراز خرسندی نسبت به پیشرفت‌های چشمگیر ترکمنستان به ویژه در سال‌های اخیر گفت: ایران آمادگی دارد در زمینه‌های مختلف زیرساختی و زیربنایی در رابطه با ساخت جاده، پالایشگاه و نیروگاه و دیگر پروژه‌ها با کشور دوست و برادر ترکمنستان همکاری داشته باشد.

لاریجانی نسبت به ایجاد فرصت‌های همکاری بیشتر بین دو کشور در آینده نزدیک ابراز امیدواری کرد.

رئیس قوه مقننه کشورمان در ادامه این دیدار خواستار تبادل زندانی‌ها و همچنین همکاری بیشتر برای جلوگیری از ورود مواد مخدر، تروریسم و افراطی‌گری بین دو کشور شد.

قربان قلی بردی محمد‌اف: آمادگی ترکمنستان برای امضای پروتکل انتقال زندانیان

در ادامه این دیدار قربان قلی بردی محمد‌اف رئیس جمهور ترکمنستان از روند رو به رشد همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور، ابراز خرسندی کرد و گفت: امیدواریم این روابط در دولت جدید ایران گسترش یابد.

وی همچنین از حضور در مراسم تحلیف ریاست جمهوری ایران ابراز خرسندی کرد.

رئیس جمهور ترکمنستان گفت: این کشور آماده امضای پروتکل انتقال زندانیان که اخیراً در عشق‌آباد پاراف شده، است.

در ادامه این دیدار دکتر علی لاریجانی درباره حوادث و تحولاتی که در منطقه‌ به‌وجود آمده، گفت: نگاه ایران و ترکمنستان برای ایجاد صلح در منطقه و ایجاد آرامش، بسیار به هم نزدیک است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نگاه مثبت و صلح‌طلبانه رئیس جمهور ترکمنستان قابل ستایش است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها