امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۸:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43862
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید احمد خاتمی، خطیب موقت نمازجمعه تهران، ظهر امروز (جمعه ) در خطبه‌ ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید احمد خاتمی، خطیب موقت نمازجمعه تهران، ظهر امروز (جمعه ) در خطبه‌ اول خود اظهار داشت: قیامتی در کار است و از ریز و درشت اعمال ما پرسش خواهد شد و ما نیز باید پاسخگو باشیم که «تقوا» تنها چیزی است که به کمک انسان می‌آید.

وی افزود: در این دنیا تقوا رمز گشایش همه مشکلات و سختی‌ها در ایام زندگی است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران به سبک زندگی جوامع اسلامی و دینی پرداخت و خاطر نشان کرد: یک جامعه دینی با همدیگر مهربانند و در برابر بیگانگان مرز دارد. بگونه‌ای که مرحوم طبری می‌گوید: مرز بین مومنان به گونه‌ای است که مومنان حتی لباس کفار را نیز نمی‌پوشند.

خاتمی افزود: در یک جوامع اسلامی مومنان از یکدیگر دفاع می‌کنند و خوشی دیگری را خوشی خود می‌پندارند؛ اهل همیاری و همکاری هستند و در برابر هم انعطاف و قائل به لجبازی نیستند.

وی در مورد فلسفه عذرخواهی به ویژه عمل به این مهم در پایگاه خانواده گفت: ابتدا باید تلاش کنیم رفتارمان حساب شده باشد که نیاز به عذرخواهی پیدا نکنیم اما اگر خطایی از ما سرزد به لجبازی روی نیاوریم و عذرخواهی کنیم چراکه عذرخواهی نشانه عدل است.

خطیب موقت نمازجمعه تهران اضافه کرد: در حریم خانواده اگر اشتباهی از مرد سرزد باید به عذرخواهی از همسر خود بپردازد و نگوید من این کار را نمی‌کنم، چون نشان از زن ذلیلی است؛ زن نیز باید با شهامت از شوهر عذرخواهی کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها