امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۹:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43870
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، هفتم اسفند سال گذشته مرد جوانی به کلانتری 101 تجریش مراجعه و از زورگیری توسط چند موتورسوار و سرقت گوشی تلفن همراه و ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، هفتم اسفند سال گذشته مرد جوانی به کلانتری 101 تجریش مراجعه و از زورگیری توسط چند موتورسوار و سرقت گوشی تلفن همراه و وجوه همراهش توسط آنها خود خبر داد.

مرد جوان به مأموران گفت: در ساعت 19:15 آن روز چند موتور سوار با تهدید چاقو، قمه و ساطور! به سرقت وجوه نقد، گوشی تلفن همراه و گردبند من اقدام کرده و حتی لباس گرم (کاپشن) مرا نیز از تنم خارج کردند و با خودشان بردند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به عنف و به دستور شعبه هشتم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

تکرار سرقت های سریالی

در ادامه تحقیقات کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی پایتخت با پرونده های مشابه مواجه شدند. در تمام این پرونده ها مالباخته ها مدعی بودند که چندین جوان موتور سوار که به نظر هویت آنها افغانی است راه آنها را مسدود و با تهدید چاقو، قمه و ساتور به سرقت وجوه نقد، گوشی های تلفن همراه و طلاهای آنها اقدام کرده‌اند.

با شناسایی تعدادی از موتورسیکلت‌های استفاده شده در سرقت ها، دهها پرونده سرقت موتورسیکلت به شیوه زورگیری به اداره پنجم ارجاع و صاحبان موتورسیکلت‌ها پس از حضور در اداره پنجم عنوان داشتند که موتورسیکلت‌های آنها طی یک دعوای صوری در پشت چراغ قرمز و توسط چند جوان افغان به سرقت رفته که تعدادی از این موتورسیکلت‌ها همزمان با تاریخ وقوع سرقت‌های زورگیری از شهروندان و به صورت رها شده در مناطق مختلف شهر تهران بویژه در منطقه افسریه کشف شده بود.

دستگیری ۳ سارق در طرح مهار کلانتری

با توجه به تعدد سرقت‌ها و استفاده سارقان افاغنه از انواع موتورسیکلت‌های پالس، آپاچی و طرح هوندا 125، تصاویر به دست آمده از چهره نگاری متهمان به همراه مشخصات موتورسیکلت ها در اختیار کلانتری های سطح شهر تهران قرار داده شد.

چهاردهم مرداد با مراجعه چند مالباخته به کلانتری 103 گاندی مأموران اطلاع پیدا کردند که سرقت های مشابهی توسط چند جوان افاغنه موتورسوار و با دو دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 قرمز رنگ در منطقه قلهک به وقوع پیوسته؛ بلافاصله طرح مهار از سوی کلانتری 103 گاندی انجام و ۳ سرنشین دو دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 قرمز رنگ به نام های محمد، سعید و فرهاد شناسایی، دستگیر و در بازرسی از آنها مقادیری از اموال مسروقه به همراه چندین قبضه انواع سلاح سرد (چاقو و قمه) کشف و هر ۳ متهم توسط مالباختگان شناسایی و بلافاصله پس از تشکیل پرونده اولیه در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.
 
دستگیری دیگر اعضای گروه

با دستگیری ۳ متهم پرونده و انتقال آنها به اداره پنجم، از مالباختگان برای مراجعه به پلیس آگاهی و شناسایی متهمان دعوت انجام و دهها نفر از آنها موفق به شناسایی سه متهم شدند.

متهمان که چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشتند به ناچار لب به اعتراف گشوده و ضمن اعتراف به دهها فقره زورگیری انواع موتورسیکلت و سرقت از عابران پیاده، سرکرده گروه به نام فرید.ر را معرفی کردند.

تحقیقات برای دستگیری سردسته این گروه از سارقان ادامه داشت تا اینکه کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که سرکرده گروه در مورخه 12 مرداد (دو روز قبل از دستگیری سه عضو گروه سارقان) توسط کلانتری 103 گاندی دستگیر و برای انجام تحقیقات در اختیار پایگاه سوم قرار گرفته است.

سرکرده گروه که در زمان دستگیری خود را با هویت ایرانی پوریا ریحانی معرفی کرده بود، پس از انتقال به اداره پنجم و با توجه به دلایل، مدارک موجود و شناسایی توسط مالباختگان به ناچار لب به اعتراف گشود و در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: به صورت اکیپ های چند نفره راهی سرقت می شدیم.

هر دو نفر با یک موتور و از 6 نفر کمتر نمی‌شدیم. ما همه با هم به صورت گروهی به راه می‌افتادیم؛ با دیدن سوژه، دو نفر در کنار سوژه نگه می‌داشتند، دو نفر چند متر پائین تر و دو نفر چند متر بالاتر توقف می‌کردند. در حقیقت ما راه را می‌بستیم تا دو نفری که قصد سرقت داشتند به راحتی بتوانند نقشه شان را اجرا کنند. بعد از سرقت دوباره راه می افتادیم و سوژه بعدی.

سرکرده گروه ادامه داد: عمده مسیر سرقتهای ما از خیابان انقلاب به سمت تجریش بود اما هر بار مسیر جدیدی را انتخاب و به طرف میدان تجریش می‌رفتیم. برای سرقت هایمان نیاز به موتور داشتیم و به همین علت ابتدا چند موتورسیکلت سرقت کرده و پس از زورگیری چند دستگاه موتور به سراغ سرقت های بعدی می رفتیم.

متهم در رابطه با نحوه سرقت موتور سیکلت‌های استفاده شده در سرقت‌ها نیز گفت: پشت چراغ قرمز با دیدن یک موتور سوار کنارش می‌رفتیم و دعوا راه می‌انداختیم. در این گیر و دار سوئیچ موتور را به بهانه اینکه صاحب موتور فرار نکند برداشته و او هم چون موتور خاموش شده بود به ناچار موتور را به کنار خیابان می‌کشاند.

ما هم در این مرحله چاقو و قمه مان را در می‌آوردیم و با تهدید موتور را سرقت می کردیم. معمولاً از ساعت 7 شب به بعد سرقت هایمان را انجام می دادیم و هر بار که راهی سرقت می‌شدیم دهها فقره سرقت انجام می‌دادیم و در پایان هر بار سرقت، به پارکی در نزدیکی افسریه می‌رفتیم و آنجا تمام اموال سرقتی را جمع و گوشی‌های تلفن همراه مسروقه را طبق مارک گوشی هایشان بین خودمان تقسیم می‌کردیم.

در ادامه و با بهره گیری از اطلاعات به دست آمده از چهار متهم پرونده، مشخصات و هویت دو عضو دیگر گروه به نام های حسن و جبار (دو برادر افغان) و مخفیگاه آنها در منطقه شهرری شناسایی و این متهمان نیز ششم شهریور دستگیر و پس از انتقال به اداره پنجم و اطلاع از اعترافات همدستان خود به ناچار لب به اعتراف گشوده و اظهارات و اعترافات همدستان خود به ویژه سرکره گروه را تأیید کردند.

سرهنگ عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمان در خصوص سرقت های به عنف و با تهدید سلاح سرد و تعدد سرقت های انجام شده و احتمال افزایش جرایم ارتکابی دستور انتشار تصاویر متهمان از سوی مقام قضایی صادر شده است؛ لذا از همه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند دعوت می شود برای طرح و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها