امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43877
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از نیویورک تایمز، در پاسخ به ادعای آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا مبنی بر جابجایی نیروها و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از نیویورک تایمز، در پاسخ به ادعای آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا مبنی بر جابجایی نیروها و تجهیزات نظامی سوریه برای به کارگیری سلاح‌های شیمیایی، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا به پنتاگون دستور داده است که لیست اهداف بالقوه در سوریه که از سوی سازمان‌های اطلاعاتی به کاخ سفید پیشنهاد شده است را توسعه دهند.

به گفته مقامات آمریکایی، باراک اوباما درحال حاضر به دنبال آنچه که به گفته کاخ سفید تنزل توانایی بشار اسد برای حمله شیمیایی است می‌باشد. این به این معنی است که 50 سایت یا بیشتر باید جزء اهدافی باشند که قرار است مورد حمله قرار بگیرند.

این درحالیست که آژانس‌های اطلاعاتی فرانسه پیش از تصمیم اوباما برای کسب مجوز از کنگره 30 هدف احتمالی حمله را به واشنگتن معرفی کرده بودند.

نیویورک تایمز نوشت: برای اولین بار، دولت آمریکا درباره استفاده از هواپیماهای آمریکایی و فرانسوی برای حمله هوایی علیه اهداف ویژه صحبت کرده است. این درحالیست که علاوه بر حملات هوایی حملات موشکی کروز نیز انجام خواهد شد. این درحالیست فشارهایی نیز برای درگیر کردن دیگر نیروهای ناتو وجود دارد.

براساس این گزارش، به گفته مقامات نظامی آمریکا از جمله ژنرال مارتین دمپسی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، دیگر اهداف و تجهیزات سوریه که احتمالا از پایگاه‌های شیمیایی این کشور حفاظت می‌کنند، تجهیزات دفاع هوایی، سایت‌های موشکی دوربرد و کوتاه برد و واحدهای نظامی دیگر نیز جزء اهداف بالقوه هستند.

براساس این گزارش، درحالیکه تعدادی از نمایندگان سنا و کنگره خواستار محدود کردن طرح حمله نظامی به سوریه هستند تعدادی دیگر از اعضای جمهوریخواه کنگره نیز معتقدند که طرح فعلی برای براندازی بشار اسد کافی نیست.
انتهای پیام/ص
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها