امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43892
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۰
تعداد بازدید: 118
سید محمد موسوی مدیرعامل شرکت تعاونی تولیدکنندگان فرآورده‌های گوشتی سراسر اظهار داشت: علی رغم بالارفتن هزینه های تولید فرآورده های گوشتی تولیدکنندگان ...

سید محمد موسوی مدیرعامل شرکت تعاونی تولیدکنندگان فرآورده‌های گوشتی سراسر اظهار داشت: علی رغم بالارفتن هزینه های تولید فرآورده های گوشتی تولیدکنندگان این فرآورده‌ها با کم کردن حاشیه سود خود تمام تلاش را جهت ثابت نگهداشتن قیمت این محصولات تا پایان سال جاری به کار بستند.

وی افزود: متاسفانه به دلیل وجود دلال ها در سیستم واردات گوشت مصرفی صنعت فرآورده های گوشتی و نیز اعمال برخی سیاست های غیر کارشناسی شده، هم اکنون یک کیلو گوشت وارداتی به نرخ 12 هزار تومان از طرف‌های خارجی خریداری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در دولت گذشته تصمیم گیری برای صنعت فرآورده های گوشتی با نظر عوامل پشت پرده در بدنه وزارت صنعت، معدن، تجارت به وسیله شبه دولتی ها و دلال ها رقم خورده و به تولیدکنندگان تحمیل شده اظهار داشت: تولیدکنندگان فرآورده های گوشتی در سراسر کشور خواستار تشکیل یک کمیسیون مشترک نسبت به بررسی مشکلات واردات و تامین گوشت مورد مصرف این صنعت با حضور کارشناسان وزارتخانه های مرتبط با امر تولید و تجارت و نیز نمایندگان تشکل های خصوصی و نیز تعاونی تولیدکنندگان فرآورده های گوشتی هستند.

وی ادامه داد: با تشکیل این کمیسیون می توان علاوه بر شفاف سازی وضعیت تولید فرآورده های گوشتی ، زمینه کوتاه کردن دست واسطه ها ، شبه دولتی ها و نیز رانت خواران را که عامل موثر در افزایش قیمت گوشت داخلی و نیز وارداتی هستند را فراهم کرد.

موسوی با اشاره به اینکه این صنعت 30 تا 40 درصد از گوشت مورد نیاز خود را از کشورهای هند و برزیل وارد می‌کند اظهار داشت: هم اکنون 300 واحد تولیدی فرآورده‌های گوشتی در کشور فعال هستند که برای 100 هزار نفر به صورت مستقیم و 600 هزار نفر به شکل غیر مستقیم فرصت شغلی ایجاد کردند.

وی ادامه داد: این در حالیست که 3 میلیون نفر در کشور از طریق صنعت فرآورده های گوشتی امرار معاش می کنند.

مدیرعامل شرکت تعاونی تولیدکنندگان با بیان اینکه میانگین مصرف فرآورده های گوشتی اعم از برگرها، سوسیس و کالباس از 300 گرم در سال 60 به 6.5 کیلو در سال 92 رسیده است، اظهار داشت: مصرف یک وعده فرآورده های گوشتی نسبت به یک وعده غذای سنتی 40 درصد ارزانتر است.

موسوی با اشاره به گستردگی صنعت فرآورده های گوشتی در کشور گفت: تولیدکنندگان این فرآورده ها از دولت یازدهم می خواهند ضمن رسیدگی به وضعیت نابسامان تولید فرآورده های گوشتی در کشور علاوه بر فراهم کردن زمینه تولید بیشتر امکان صادرات این محصولات را به بازار 400 میلیونی کشورهای همجوار ایران فراهم کند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها