امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۷:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43896
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۱
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیداحمد خاتمی، خطیب موقت نماز جمعه تهران، ظهر امروز در خطبه‌ اول اظهار ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیداحمد خاتمی، خطیب موقت نماز جمعه تهران، ظهر امروز در خطبه‌ اول اظهار داشت: قیامتی در کار است و از ریز و درشت اعمال ما پرسش خواهد شد و ما نیز باید پاسخگو باشیم و «تقوا» تنها چیزی است که به کمک انسان می‌آید.

وی افزود: در این دنیا تقوا رمز گشایش همه مشکلات و سختی‌ها در ایام زندگی است.

خطیب موقت جمعه تهران به سبک زندگی جوامع اسلامی و دینی پرداخت و خاطرنشان کرد: یک جامعه دینی با همدیگر مهربانند و در برابر بیگانگان مرز دارند بگونه‌ای که مرحوم طبری می‌گوید: مرز بین مومنان به گونه‌ای است که مومنان حتی لباس کفار را نیز نمی‌پوشند.

خاتمی افزود: در یک جوامع اسلامی مومنان از یکدیگر دفاع می‌کنند و خوشی دیگری را خوشی خود می‌پندارند؛ اهل همیاری و همکاری هستند و در برابر هم انعطاف دارند و قائل به لجبازی نیستند.

وی در مورد فلسفه عذرخواهی به ویژه عمل به این مهم در پایگاه خانواده گفت: ابتدا باید تلاش کنیم رفتارمان حساب شده باشد که نیاز به عذرخواهی پیدا نکنیم اما اگر خطایی از ما سر زد به لجبازی روی نیاوریم و عذرخواهی کنیم چراکه عذرخواهی نشانه عدل است.

خطیب موقت جمعه تهران اضافه کرد: در حریم خانواده اگر اشتباهی از مرد سر زد باید به عذرخواهی از همسر خود بپردازد و نگوید من این کار را نمی‌کنم چون نشان زن ذلیلی است؛ زن نیز باید شهامت داشته باشد در صورت انجام اشتباه، از شوهرش عذرخواهی کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها