امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4390
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۲۰
تعداد بازدید: 138
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کاشان، محمدرضا باهنر چهارنشبه شب در دانشگاه علوم پزشکی کاشان با تبریک ولادت حضرت زهرا (س) و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کاشان، محمدرضا باهنر چهارنشبه شب در دانشگاه علوم پزشکی کاشان با تبریک ولادت حضرت زهرا (س) و نیز گرامیداشت روز معلم و کارگر اظهار داشت: این مناسبت‌ها تنها بهانه‌ای است برای قدرشناسی و قدردانی قشرهایی که به نوبه خود زحمت می‌کشند و  در این هیاهوهای اجتماعی و بحث‌های داغ سیاسی مورد غفلت قرار می‌گیرند.

وی در ادامه با اشاره به نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری به نام سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی بیان داشت: حماسه هم نیاز به شعور، عقل و تدبیر دارد و هم مستلزم ایجاد شور، هیجان و عاطفه است به عبارت دیگر خلق حماسه دستوری نیست و با تصویب قانون و با دستور فردی محقق نمی‌شود این احساس از بن دل انسان‌ها برخاسته شده و با همراهی عقل به نتیجه می‌رسد.

به گفته وی امروز با توجه به مشکلاتی که در کشور وجود دارد و حساسیت‌هایی نیز که در نظام بین‌الملل با آن مواجه هستیم ضرورت ما در سال جاری خلق دو حماسه سیاسی و اقتصادی است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی سپس به تبیین بعد اقتصادی شعار سال جاری پرداخت و گفت: مشاهده می‌کنیم ظرف پنج یا شش سال گذشته نام‌گذاری‌های مقام معظم رهبری از اصلاح الگوی مصرف گرفته تا حمایت از کار و سرمایه ایرانی پیرامون مسائل اقتصادی بوده است که بیانگر یک مطالبه جدی نظام در این عرصه است.

باهنر با تأکید بر اینکه کشور در ابعاد مختلف موفقیت‌های زیادی داشته و حتی در برخی عرصه‌ها الگوها و حرف‌های جدیدی نظیر مردم‌سالاری دینی به دنیای اسلام و جهان معاصر ارائه کرد اذعان داشت: با این وجود و با توجه به پیشرفت‌های نسبی کشور در حوزه اقتصاد احساس می‌شود هنوز حماسه‌ای در بعد اقتصاد خلق نشده که توانایی قابل ارائه بودن به نسل معاصر و آینده  را داشته باشد.

وی افزود: با توجه به ظرفیت‌های اقتصادی، معادن و منابع، موقعیت سوق‌الجیشی و نیروی انسانی خلاق و متعهد کشور هنوز اتفاق مهم اقتصادی که قابل عرضه به جهان معاصر باشد نیفتاده که البته باید آن خلق شود.

دبیرکل جامعه مهندسین کشور سپس به بررسی ابعاد حماسه سیاسی پرداخت و گفت: در این عرصه از یک منظر می‌توانیم به انتخابات پیش رو اشاره کنیم که یکی برای تعیین مدیریت حوزه شهر و روستا برگزار شده و دیگری انتخاباتی ملی محسوب می‌شود.

باهنر با اشاره به اهمیت مقام ریاست جمهوری از نظر تعریف قانونی به عنوان عالی‌ترین شخصیت سیاسی و اجرایی بعد از رهبری بیان داشت: انتخابات ریاست جمهوری از لحاظ تأثیر واقعی نیز امری تعیین کننده است چراکه تأثیر سیاست و مشی که رئیس جمهور اتخاذ می‌کند تا عمق خانه‌ها نفوذ کرده و چه بخواهیم چه چه نخواهیم نتیجه این انتخاب سرنوشت ما را دگرگون می‌سازد.

وی بر یکسان نبودن نتیجه انتخاب فرد به عنوان رئیس جمهور تأکید و خاطرنشان کرد: با مشاهده و مرور 24 سال گذشته و عملکرد رؤسای جمهور پیشین می‌توان به تفاوت سلایق، حساسیت‌ها و نقاط ضعف و قوت آنها پی برد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حجم و کثرت حضور با ضریب امنیت ملی کشور ارتباط مستقیم دارد ابراز داشت: هر چه ضریب مشارکت مردمی بیشتر باشد به همان تناسب ضریب امنیت ملی افزایش می‌یابد چراکه همه مسئولان کشور به طور مستقیم و یا غیر مستقیم توسط رأی مردم انتخاب می‌شوند و شاید به همین علت رقبا یا دوستان ما میزان حضور را میزان وفاداری مردم به نظام می‌سنجند.

باهنر با تأکید بر تلاش دشمن برای عمیق ساختن فاصله بین مردم و حاکمیت بیان داشت: هدف نخستین مخالفان و دشمنان از تحریم آزار دادن مردم ایران نیست بلکه آنها به دنبال مأیوس و ناامید کردن ملت ایران از راهی است که برگزیده‌اند اما مردم نشان داده‌اند هر وقت فشار بیشتر بوده حضورشان نیز پررنگ‌تر بوده است.

وی با اشاره به اینکه حضور مردم در صحنه‌های مختلف به معنای رضایت کامل از مسئولان نیست افزود: ما نباید این دو موضوع را با یکدیگر خلط کنیم و بدانیم تنها در پیوستگی، همبستگی و هماهنگی امت با امام هیچ خدشه‌ای وارد نمی‌شود و مردم نسبت به عملکرد قوای مختلف انتقادات به جایی دارند.

باهنر سپس به اهمیت یک انتخاب درست اشاره کرد و گفت: البته کسانی که مهر تأیید شورای نگهبان را می‌گیرند حائز حداقل صلاحیت‌ها هستند اما کسب این نمره قبولی تنها کافی نیست و باید با بررسی و تحقیق اجمالی برای انتخاب درست تلاش کرد.

وی در ادامه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم دارا بودن دولت آینده به نقاط قوت دولت فعلی و عدم وجود نقاط ضعف در آن عنوان کرد: باید توجه کنیم این بررسی و احصای نقاط ضعف و قوت هم عالمانه و هم عادلانه صورت گیرد و نقاط منفی نقاط مثبت شخص را تحت‌الشعاع قرار ندهد گرچه نقاط منفی از آدم‌های بزرگ با پست‌های بالا تأثیرات با هزینه بعضا جبران‌ناپذیر بر جای می‌گذارد.

این مسئول در ادامه با تأکید بر لزوم تقاضای کارنامه علاوه بر برنامه از کاندیداها تصریح کرد: باید تلاش کرد از کسانی که برنامه ارائه می‌دهند ‌در کنارش کارنامه گرفته شود و سپس این کارنامه را با برنامه مقایسه کرده و سپس همخوانی آن دو را با یکدیگر سنجید.

باهنر از کاندیداها خواست با محاسبه‌های کمی و آمار از برنامه‌ها و عملکرد خود سخن بگویند و از زدن حرف‌های کلی و شعارهای کیفی اجتناب کنند.
انتهای پیام/63009/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها