امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۱۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43913
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 81
ناصر توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به اینکه جدیدترین برنامه وزارت جهاد کشاورزی برای کشت ...

ناصر توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به اینکه جدیدترین برنامه وزارت جهاد کشاورزی برای کشت پاییزه چیست؟ گفت: مهمترین برنامه‌ وزارت جهاد کشاورزی پیگیری تأمین نهاده‌های کود، بذر و اجرای مکانیزاسیون در کشت‌های پاییزه است.

*جلسات هفتگی برای پیگیری مکانیزاسیون کشاورزی

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: برای بهبود اجرای مکانیزاسیون کشاورزی جلسات هفتگی بین بخش‌های خصوصی و دولتی، هر دو هفته یکبار با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار می‌شود.

به گزارش فارس؛ مکانیزاسیون در کشاورزی مجموعه اقدامات مراحل کاشت، داشت و برداشت است که با استفاده از دستگاه‌های و ادوات کشاورزی و به روش‌های نوین انجام می‌شود نتیجه این کار افزایش عملکرد،‌کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمد کشاورزان است.

برنامه چهارم افزایش مکانیزاسیون کشاورزی تحقق نیافت و در برنامه پنجم توسعه هم تنها عقب ماندگی‌های برنامه چهارم جبران شده است. 

*پیگیری واردات نهاده‌های کشاورزی با ارز 1226

توکلی گفت: وزیر جهاد کشاورزی تأکید دارد نباید نهاده‌هایی که در تولید نقش اساسی دارد، با ارز 2477 وارد شود،‌ در حالی که خود محصولات کشاورزی با ارز 1226 وارد می‌شوند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: وزیر جهاد کشاورزی پیگیری می‌کند تا نهاده‌های کشاورزان و ادوات مورد نیاز از قبیل تراکتور، دنباله‌بندها، کودهای فسفره و پتاسه با ارز 1226 تومان وارد شود.

معاون امور تولیدات گیاهی تصریح کرد: واردات نهاده‌های مورد نیاز با ارز 1226 تومان هزینه‌های تولید را برای کشاورزان کاهش و درآمد آنها را افزایش می‌دهد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار