امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4392
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۲۰
تعداد بازدید: 176
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، علی اکبر ولایتی چهارشنبه شب در جمع طلاب و فضلای قمی حوزه علمیه در حسینیه آیت‌الله مرعشی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، علی اکبر ولایتی چهارشنبه شب در جمع طلاب و فضلای قمی حوزه علمیه در حسینیه آیت‌الله مرعشی با اشاره به برگزاری اجلاس بیداری اسلامی در تهران اظهار کرد: ایده اصلی چنین اجلاسی را از سخنان رهبر معظم انقلاب گرفتیم و به این ترتیب مجمع جهانی بیداری اسلامی چند هفته پس از آغاز حرکت مردم مصر به منظور جلوگیری از مصادره انقلاب‌های اسلامی شکل گرفت.

وی افزود: غرب با نقشه‌های مختلفی وارد عرصه بیداری اسلامی شد تا این جریان عظیم را منحرف کند و به همین دلیل نام بهار عربی را بر روی آن گذاشت و پس از آن هم ادعای تقلب در انتخابات را مطرح کردند.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی با بیان اینکه غرب در سال 88 این طور القا کرده بود که یا میرحسین برنده انتخابات است یا تقلب خواهد شد گفت: آنها همین توطئه را امروز در کشورهای عربی و حتی ونزوئلا هم اجرا کردند تا به اهداف خود دست یابند.

وی ادامه داد: قرضاوی هر آنچه را امیر قطر بگوید اجرا می‌کند و افرادی مثل او حتی حکم تکفیر برخی علمای شیعه را هم صادر می‌کنند؛ مجمع جهانی بیداری اسلامی در ایران برای مقابله با همین کارهای اختلاف‌برانگیز تاسیس شده است.

ولایتی با بیان اینکه اگر بیداری رخ داده در منطقه بهار عربی بود شعارهای مردم هم باید دارای محتوای پان عربیسم می‌بود گفت: عرب بودن در این اندیشه اصل بوده و اسلام هم به عنوان شاخه‌ای از آن مطرح است و در واقع احیای جاهلیت محسوب می‌شود.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل خاطرنشان کرد: شعارهای موجود در بیداری اسلامی همان شعارهای انقلاب مردم ایران بود؛ خبری از شعارهای لیبرالیستی و پان عربی در میان مردم کشورهای اسلامی دیده نشد و انتخابات هم نشانه دیگری از اسلامی بودن این بیداری است به طوری که در کشوری مانند مصر 75 درصد کرسی‌های مجلس در اختیار اخوان‌المسلمین قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ایران وظیفه دارد از مسیر مستقیم بیداری اسلامی حراست کند عنوان داشت: مجمع جهانی بیداری اسلامی یک سازمان بین‌المللی مردم‌نهاد و غیر‌وابسته به دولت است به همین دلیل هر کس عقیده خود را بیان می‌کند.

ولایتی جمهوری اسلامی را نماد مردم‌سالاری دینی دانست و تصریح کرد: دنیای استکبار، منافقان و حکام مزدور کشورهای اسلامی همواره از سلاح تفرقه میان شیعه و سنی بهره می‌برند زیرا می‌دانند اختلاف میان مسلمانان، ادامه حکومت آنها را در پی دارد به همین دلیل با توجه به ندای وحدت رهبر معظم انقلاب، این اجلاس با هدف باطل کردن ادعای وجود اختلاف میان شیعه و سنی آغاز به کار کرد.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی با اشاره به سخنرانی علمای اهل سنت در اجلاس علمای اسلام در تهران گفت: این فضای باز در هیچ نقطه‌ای از جهان دیده نمی‌شود؛ جمهوری اسلامی به خود اعتماد دارد و به همین دلیل این فضا را در اختیار مخالفان مذهبی خود هم قرار می‌دهد.

وی سخنان رهبر معظم انقلاب در افتتاحیه اجلاس علمای اسلام را بسیار حساب شده دانست و افزود: ایشان فرمودند حکومت سوریه شیعه نبوده و مخالفانش هم لائیک هستند بنابراین بحث دعوای شیعه و سنی در این کشور وجود ندارد؛ در اجلاس تهران هم مخالفان و موافقان دولت سوریه به سخنرانی پرداختند و نظرات خود را در قالب بیانیه جامعی منتشر کردند.

ولایتی با بیان اینکه برگزاری این اجلاس پیروزی بزرگی برای جمهوری اسلامی بود خاطرنشان کرد: برخی از اندیشمندان مسلمان در این اجلاس مسئله فلسطین را مورد توجه قرار دادند و از پیروان دین اسلام خواستند این موضوع را فراموش نکنند.

بخش بعدی این مراسم به پرسش و پاسخ اختصاص داشت.

ولایتی در پاسخ به سوالی مبنی بر نظرش در مورد امکان برداشته شدن تحریم‌ها و داشتن حقوق هسته‌ای در کنار هم اظهار داشت: ایران اسلامی از میان 200 کشور جهان رتبه 19 را در دانش هسته‌ای دارد و فناوری هوافضا هم مانند آن است اما این بدان معنا نیست که این امتیازات را داشته باشیم اما هر روز تحریم‌ها شدیدتر شوند؛ هنر این است که راهکارهایی برای برداشته شدن تحریم‌ها در کنار داشتن انرژی هسته ارائه کنیم؛ به پشتوانه تجربه 30 ساله سیاسی‌ام می‌گویم که راهکارهایی برای این منظور دارم و دولت آینده می‌تواند این هدف را محقق کند.

سوال بعدی در مورد تلاش دولت و تبلیغ کاندیدایی خاص بود که ولایتی در جواب گفت: اگر قرار باشد پیش از رسیدن به زمان قانونی تبلیغات، کاری صورت گیرد خلاف قانون است و اگر از بیت‌المال هم استفاده‌ای شود این امر جایز نخواهد بود و مصادیق آن را شورای نگهبان تعیین می‌کند اما من تاکنون سخنرانی انتخاباتی نداشته‌ام و تنها به سئوالات پاسخ داده‌ام.

ولایتی در پاسخ به سئوال دیگری در ارتباط با نحوه اداره کشور در دولت او بیان داشت: رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند باید جاذبه حداکثری و دافعه حداقلی داشته باشیم؛ این امر بدان معنا نیست که افراد ناباب وارد حکومت شوند بلکه دولت نباید در اختلاف سلیقه‌ها بماند و این چنین باشد که افراد هم‌سلیقه غیرکارآمد را بر سر کار بگمارد و غیر آنها را کنار بگذارد.
انتهای پیام/78004/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها