امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43964
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه گفت که همه کشورهای شرکت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه گفت که همه کشورهای شرکت کننده در نشست گروه ۲۰ در سن پترزبورگ روسیه بر لزوم توقف خشونت در سوریه تأکید کرده اند.

اردوغان در نشستی خبری در حاشیه نشست سران گروه ۲۰ گفت که اصراری وجود دارد که خواستار انتظار برای انتشار نتایج تحقیقات تیم کارشناسی سازمان ملل است تا حمله نظامی به سوریه بر اساس نتایج این تحقیقات صورت گیرد.

نخست وزیر ترکیه با تاکید بر اینکه آنکارا از حمله نظامی به سوریه حمایت می کند، مدعی شد: هر حکومتی که بعد از اسد بر سر کار بیاید از رژیم فعلی بدتر نخواهد بود.

وی افزود: نمیتوان بر 100 هزار سوری که در این درگیری ها کشته شده اند چشم پوشی کرد و شلیک سلاح شیمیایی از سوی «جبل قاسیون» صورت گرفته و روشن است که چه کسی بر این قسمت تسلط دارد و حوادث سوریه ما را وادار می‌کند که سکوت نکنیم.

پیشتر دمشق تأکید کرده بود که در صورتی که ترکیه و یا اردن در روند اقدام نظامی علیه سوریه همکاری داشته باشند، مانند اسرائیل در معرض پاسخ نظامی سوریه قرار خواهند گرفت.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار