امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43997
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۰
تعداد بازدید: 133
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه گفته کشورهای گروه 20 درباره اینکه چه کسی مسئول انجام حمله ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه گفته کشورهای گروه 20 درباره اینکه چه کسی مسئول انجام حمله شیمیایی در سوریه بوده اختلاف نظر دارند.

وی افزود پاریس بعد از تصمیم کنگره آمریکا درباره مداخله نظامی در سوریه درباره اینکه چه اقدامی باید در این کشور انجام دهد تصمیم خواهد گرفت.

اولاند گفت مداخله می‌تواند راه حل سیاسی را تسریع کند. وی افزود اگر شورای امنیت نتواند برای اقدام در سوریه تصمیم بگیرد، باید ائتلافی بین‌المللی درباره اقدام بین‌المللی تشکیل شود.

وی همچنین گفت که حملات احتمالی به سوریه با هدف سرنگونی نظام اسد صورت نخواهد گرفت و باید منتظر گزارش بازرسان شیمایی سازمان ملل بمانیم.

این خبر در بحبوحه لفاظی‌های جنگ‌طلبانه‌ای اعلام شده که کشورهای غربی و در رأس آنها آمریکا در هفته‌های گذشته با طرح ادعاهایی درباره حمله شیمیایی در منطقه غوطه شرقی سوریه علیه دولت آن کشور به راه انداخته‌اند.

رئیس‌جمهور آمریکا چند روز پیش در سخنرانی کاخ سفید اعلام کرد اگرچه می‌تواند بدون مجوز کنگره به سوریه حمله کند اما تصمیم دارد برای اقدام نظامی در سوریه از کنگره اجازه بگیرد.

این اظهارات رئیس جمهور آمریکا در حالی مطرح شد که رأی کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه هنوز اعلام نشده است.

ادعای توسل دولت سوریه به حمله شیمیایی در روز 21 آگوست، در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند.

دولت سوریه به شدت این ادعا را رد می‌کند و می‌گوید در شرایطی که پیروزی‌های نظامی به دست آورده و بازرسان سازمان ملل در سوریه به سر می‌برده‌اند، نیروهای دولتی دلیلی برای استفاده از تسلیحات شیمیایی نداشته‌اند.

دمشق همچنین به بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل اجازه داده در مناطقی که ادعا می‌شود در آنها از حمله شیمیایی استفاده شده تحقیقات لازم را به عمل آورند.

علی‌رغم این، دولت آمریکا ضمن کوبیدن بر طبل جنگ در سوریه گفته دولت سوریه برای اعتمادسازی دیر وارد عمل شده است.

سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی و خشونت‌های مرگبار بوده است. بسیاری از مردم و مأموران امنیتی در درگیری‌های این کشور از آن زمان کشته شده‌اند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قدرت‌های غربی و متحدان آنان در منطقه به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان معارض دولت در سوریه حمایت می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها