امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۴:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43999
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه السفیر لبنان در گزارشی درباره بمب‌گذاری روز گذشته در قاهره در نزدیک منزل وزیر کشور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه السفیر لبنان در گزارشی درباره بمب‌گذاری روز گذشته در قاهره در نزدیک منزل وزیر کشور مصر تاکید می‌کند که تمام گروه‌های اسلامگرای سیاسی مصر به جز گروه‌های جهادی این حمله را محکوم کردند.

در همین زمینه «عمرو دراج» از رهبران اخوان المسلمین در پیامی در توئیتر خود ضمن محکوم کردن این حمله خواستار تحقیقات کاملی در این زمینه شد.

«ائتلاف ملی برای حمایت از مشروعیت» نیز که مجموعه‌ای تحت هدایت اخوان است، این حمله را محکوم کرد و هرگونه بکارگیری خشونت را  بر خلاف مبارزه مسالمت آمیز دانسته است.

«یونس مخیون» رئیس حزب سلفی «النور» هم در بیانیه‌ای تاکید کرد که چنین اقداماتی نتیجه‌ای جز پیچیده‌تر کردن اوضاع به ضرر منافع ملی ندارد.

روزنامه السفیر با اشاره به حوادث دهه 70 میلادی در مصر که به بهانه اقدام تروریستی توسط طرفداران اخوان، دولت جمال عبدالناصر اقدام به دستگیری گسترده اعضای اخوان المسلمین کرد، تصریح می‌کند که چنین سناریویی در شرایط کنونی بعید به نظر می‌رسد.

این روزنامه در پایان تصریح می‌کند که این حمله احتمالاً توسط گروه‌های تندرو القاعده‌ای کوچکی که به تازگی در صحرای سینا فعال شده‌اند، انجام گرفته است.

روز گذشته انفجار تروریستی در منطقه نصر قاهره باعث زخمی شدن 8 نفر شد ولی در این حادثه وزیر کشور مصر جان به در برد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها