امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44012
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۲
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی مدعی شد که ایالات متحده موفق شده، دستور یک مقام ایرانی را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی مدعی شد که ایالات متحده موفق شده، دستور یک مقام ایرانی را ردیابی کرده که به شبه‌نظامیان حامی ایرن در عراق دستور می‌دهد، در صورت حمله به ایالات متحده به سوریه، منافع این کشور در عراق را هدف حمله قرار دهند.

بر همین اساس علیرضا میریوسفی سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد در واکنش به گزارش فوق گفت که این اتهامات بی اساس بوده و با هدف «تحریک کنگره» برای صدور مجوز حمله به سوریه طرح می‌گردد.

وی افزود: باید به خاطر داشت که اتکا به چنین گزارشات اطلاعاتی به نقل از مقامات ناشناس آمریکایی باعث تکرار فاجعه دیگری مشابه تراژدی عراق خواهد شد.

متن کامل پاسخ نمایندگی ایران به ادعای فوق به شرح زیر است:

جمهوری اسلامی ایران بطور قاطعانه اتهامات واردشده را تکذیب می کند. این اتهامات بی اساس با هدف دمیدن بر آتش بحران سوریه و تحریک کنگره برای صدور مجوز برای آغاز جنگ ویرانگر دیگری در خاورمیانه مطرح می گردند. باید به خاطر داشت که اتکا به چنین گزارشات اطلاعاتی به نقل از مقامات ناشناس آمریکایی باعث تکرار فاجعه دیگری مشابه تراژدی عراق خواهد شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها