امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۴:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44017
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۲
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سامانتا پاور، نماینده آمریکا در سازمان ملل گفته آمریکا تمامی اقدامات جایگزین مداخله نظامی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سامانتا پاور، نماینده آمریکا در سازمان ملل گفته آمریکا تمامی اقدامات جایگزین مداخله نظامی در سوریه را از بین برده است.

وی افزود اکنون عدم اقدام در سوریه به کشورهای سرکش چراغ سبز خواهد داد.
وی در توضیح این اظهارات گفت ما باید این واقعیت را هم در نظر می‌گرفتیم که روسیه از بشار اسد در بحث استفاده او از سلاح‌های شیمیایی حمایت خواهد کرد و این ساده لوحانه است که فکر کنیم روسیه تغییر خواهد کرد.
نماینده آمریکا در سازمان ملل همچنین ادعا کرد با آنکه بشار اسد در روز ۲۱ آگوست بیش از دفعات قبل از سلاح‌های شیمیایی استفاده کرده زرادخانه شیمیایی وی هنوز همان است و در آن خللی ایجاد نشده است.
این خبر در بحبوحه لفاظی‌های جنگ‌طلبانه‌ای اعلام شده که کشورهای غربی و در رأس آنها آمریکا در هفته‌های گذشته با طرح ادعاهایی درباره حمله شیمیایی در منطقه غوطه شرقی سوریه علیه دولت آن کشور به راه انداخته‌اند.

رئیس‌جمهور آمریکا چند روز پیش در سخنرانی کاخ سفید اعلام کرد اگرچه می‌تواند بدون مجوز کنگره به سوریه حمله کند اما تصمیم دارد برای اقدام نظامی در سوریه از کنگره اجازه بگیرد.

این اظهارات رئیس جمهور آمریکا در حالی مطرح شد که رأی کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه هنوز اعلام نشده است.

ادعای توسل دولت سوریه به حمله شیمیایی در روز 21 آگوست، در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند.

دولت سوریه به شدت این ادعا را رد می‌کند و می‌گوید در شرایطی که پیروزی‌های نظامی به دست آورده و بازرسان سازمان ملل در سوریه به سر می‌برده‌اند، نیروهای دولتی دلیلی برای استفاده از تسلیحات شیمیایی نداشته‌اند.

دمشق همچنین به بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل اجازه داده در مناطقی که ادعا می‌شود در آنها از حمله شیمیایی استفاده شده تحقیقات لازم را به عمل آورند.

علی‌رغم این، دولت آمریکا ضمن کوبیدن بر طبل جنگ در سوریه گفته دولت سوریه برای اعتمادسازی دیر وارد عمل شده است.

سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی و خشونت‌های مرگبار بوده است. بسیاری از مردم و مأموران امنیتی در درگیری‌های این کشور از آن زمان کشته شده‌اند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قدرت‌های غربی و متحدان آنان در منطقه به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان معارض دولت در سوریه حمایت می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها