امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44030
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۳
تعداد بازدید: 145
ابراهیم حسن‌بیگی نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره اثر در دست تالیف خود که مراحل ...

ابراهیم حسن‌بیگی نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره اثر در دست تالیف خود که مراحل پایانی را سپری می‌کند، اظهار داشت: جلد سوم از مجموعه رمان‌های «چراغ جادو» به پایان رسیده و در حال پاک‌نویسی نهایی هستم. این سومین کتاب «چراغ جادو» است که در راستای طرح «رمان نوجوان امروز» از سوی کانون پرورش فکری کودک و نوجوان منتشر می‌شود.

وی در توضیح بیشتر عنوان کرد: «صوفی و چراغ جادو» جلد اول این مجموعه و «امیرحسین و چراغ جادو» جلد دوم هستند که پیش از این چاپ شده اما جلد سوم با عنوان «گیسو و چراغ جادو» بزودی منتشر خواهد شد.

حسن‌بیگی درباره زمان سپردن جلد سوم این مجموعه با عنوان «گیسو و چراغ جادو» بیان کرد: فکر می‌کنم تا دو هفته آینده این کتاب را به ناشر تحویل دهم چرا که در مرحله ویراست نهایی هستم.

حسن بیگی که پیش از این «صوفی و چراغ جادو» و «امیرحسین و چراغ جادو» را منتشر کرده است، با استفاده از چراغ جادو و وارد کردن آن به زندگی یک نوجوان ترکمن به نام صوفی، روایت داستانی تخیلی بر اساس این افسانه برای نوجوانان را آغاز می‌کند، پس از آن در دومین جلد این مجموعه با عنوان «امیرحسین و چراغ جادو»، امیرحسین که پسری تهرانی است، چراغ جادورا پیدا کرده و داستان با روایت اتفاق‌هایی که برایش رخ می‌دهد ادامه پیدا می‌کند.

اما در داستان سوم «گیسو» دختری افغان است که چراغ را پیدا کرده و در خلال ماجراهایی که برایش رخ می‌دهد راهکارهایی برای بهتر زندگی کردن پیدا می‌کند، چرا که این چراغ جادو معجزه‌ای ندارد بلکه تنها به بچه‌ها کمک می‌کند...

از دیگر آثار «ابراهیم حسن بیگی» می‌توان به: «ریشه در اعماق»، «معمای مسیح»، «چته‌ها»، «جشن گندم»، «مروارید ری»، «شش تن یک فریاد»، «کمیل»، «نیکوتر از طلا»، «عمو جان عباس»، «سال‌های بنفش»، «اشکانه»، «غنچه بر قالی» (یکی از 25 جلد کتاب برتر سال 2000 در جهان)، «عصر آن روز» و «تا به آفتاب» اشاره کرد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار