امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۳:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44054
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 47
محمداسماعیل سعیدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: صندوق توسعه ملی و استفاده از آن تحت ضوابط و شرایط خاص است و مجلس نمی‌تواند ...

محمداسماعیل سعیدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: صندوق توسعه ملی و استفاده از آن تحت ضوابط و شرایط خاص است و مجلس نمی‌تواند اختیارات آن را به دولت واگذار کند که اتفاق افتادن آن به مصالح کشور نخواهد بود.

وی در مورد کلیت اصلاح بودجه سال 92 گفت: این اصلاحیه نیاز به چکش‌کاری در کمیسیون برنامه و بودجه دارد چرا که بعضی از منابع و مسائل باید به صورت تخصصی مورد ارزیابی قرار گیرد.

سعیدی با اعلام دیدگاه مثبت خود برای اصلاح بودجه گفت: مجلس برای رسیدن به برنامه‌ها و اهداف دولت و تیم اقتصادی‌اش اصلاح بودجه امسال را در دستور کار عادی خود قرار داده است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: مجلس آماده همکاری برای اصلاح وضع موجود به خصوص در بخش اقتصاد است تا از این طریق بتواند معیشت آحاد جامعه را تحت تاثیر مثبت قرار دهد.

دیروز طرح دو فوریتی اصلاح بودجه امسال در مجلس صاحب رای نشد و مقرر شد تا اصلاحیه بودجه 92 به صورت عادی در دستور کار کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس قرار ‌گیرد و پس از بررسی‌های کارشناسانه در کمیسیون مجدداً به صحن علنی بهارستان ارجاع ‌شود تا در نوبت کار صحن قرار گیرد.

در این اصلاحیه تقاضا شده است که دولت اجازه بیش از 10 درصد جابه‌جایی در سرفصل‌های بودجه را داشته باشد و همچنین در پیشنهاد دیگری 26 درصد سهم صندوق توسعه ملی و دو درصد سهم بازپرداخت برداشت از این صندوق بابت پرداخت عیدانه سال 1391 به عبارت 20 درصد سهم صندوق توسعه ملی و دو درصد سهم بازپرداخت برداشت از این صندوق تغییر یافته و در ارتباط با فروش کارخانجات نیز پیشنهادات دیگری در این اصلاحیه از طرف دولت ارائه شده است.
انتهای پیام/60002/ع30/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها