امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44056
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت»، «عیسی قراقع» وزیر امور زندانیان تشکیللات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت»، «عیسی قراقع» وزیر امور زندانیان تشکیللات خودگردان فلسطین می‌گوید گروه دوم از اسرای فلسطینی روز 29 اکتبر (7 آبان) در چارچوب مذاکرات سازش آزاد می‌شوند.

به گفته قراقع، این اسرا بدون در نظر گرفتن روند مذاکرات قطعا آزاد خواهند شد. همه این اسرا اهل نوار غزه یا کرانه باختری هستند.

وی می‌گوید آخرین دور از آزادسازی اسرا برای روز 28 مارس برنامه‌ریزی شده است. رژیم‌صهیونیستی در چارچوب مذاکرات سازش وعده داده است که حدود 100 اسیر فلسطینی را که پیش از معاهده سال 1993 اسلو در زندان‌های اسرائیل به سر می‌برند، آزاد کند. در دور اول، 26 نفر از این اسرا آزاد شدند. قرار است باقی این اسرا نیز در سه مرحله آتی، آزاد شوند. با این وجود همچنان هزاران اسیر فلسطینی در زندان‌های صهیونیست‌ها باقی می‌مانند.

مذاکرات سازش از دو ماه قبل بعد از وقفه‌ای سه ساله آغاز شد. چند دور از این گفت‌وگوها به صورت محرمانه برگزار شده، و گفته می‌شود دو طرف در حال توافق برای تعیین مرزها هستند. با این وجود، شهرک‌سازی‌های اسرائیل در کرانه باختری و قدس شرقی همچنان ادامه یافته است. دیروز هم «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان اعلام کرد که ممکن است توافقات انجام‌شده با «ایهود اولمرت» نخست‌وزیر اسبق اسرائیل ار ملغی کند. وی با اولمرت توافق کرده بود بخشی از اراضی 1967 را به اسرائیلی‌ها بسپارد و در مقابل اراضی دیگری به فلسطینی‌ها تعلق یابد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار