امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۳:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44059
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 101
حجت‌الاسلام میرقسمت موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: هنوز به صورت قطعی توفیقی برای تصدی مسئولیت وزارت علوم به مجلس معرفی ...

حجت‌الاسلام میرقسمت موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: هنوز به صورت قطعی توفیقی برای تصدی مسئولیت وزارت علوم به مجلس معرفی نشده که بخواهیم در این زمینه اظهار‌نظر کنیم، اما اگر قرار باشد معرفی شود، شایسته آن است که در کمیسیون‌های مختلف حضور پیدا کرده و دیدگاه‌هایش را مطرح کند.

وی با بیان اینکه توفیقی هنوز حتی به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیامده است، افزود: لازمه آشنایی با دیدگاه‌های توفیقی حضور او در کمیسیون و دفاع از برنامه‌هایش است که در آن صورت می‌توان اظهار‌نظر کرد که آیا می‌تواند رای لازم را از مجلس بگیرد یا نه.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: در گذشته وزاریی همچون ربیعی از تعاون، کار و امور اجتماعی در مجلس حاضر شده و به برخی از ابهامات پاسخ گفته است که رای لازم را از مجلس گرفته است و در نقطه مقابل وزیر معرفی شده علوم میلی منفرد نیز توضیحات خود را ارائه کرده اما با رای مثبت مجلس روبروه نشده است.

موسوی به توفیقی توصیه کرد تا در صورت معرفی به عنوان وزیر حتماً با دلایل و مستندات متقن به ویژه در خصوص حواشی حوادث 88 در مجلس حاضر شده و توضیحات خود را در این زمینه ارائه کند که اگر به این کار دست نزند قطعاً با رای مثبت مجلس روبرو نخواهد شد.

وی در خصوص انتصابات اخیر و احکامی که سرپرست وزارت علوم برای روسای دانشگاه‌ها صادر کرده است، تصریح کرد: این حق قانونی سیرپرست‌ها است و به نظر نمی‌رسد در این مورد ایرادی وارد باشد.

عضو کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: اخیراً مجلس طرحی را تهیه کرده که در آن تاکید شده است سرپرست وزارتخانه اختیاراتش محدود شده و به تغییرات گسترده دست نزند، چرا که این تغییرات تبعات منفی به دنبال دارد و در صورتی که سرپرست به وزیر دایمی تبدیل نشود، تمام این تغییر و تحولات مشکل‌آفرین بوده و دست و پای وزیر جدید را می‌بندد.

موسوی در پایان ابراز داشت: اگر این طرح به تصویب نمایندگان مجلس برسد، سرپرستان وزارتخانه‌ها حق تغییرات گسترده و انتصاب‌های جدید را نخواهند داشت.
انتهای پیام/62001/ب30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها