امروز : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 27
۱۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44062
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 111
علیرضا خسروی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره اظهارات آخوندی وزیر راه و ...

علیرضا خسروی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره اظهارات آخوندی وزیر راه و شهرسازی مبنی بر تأثیر طرح مسکن مهر بر افزایش 50 درصدی تورم گفت: چنین چیزی امکان ندارد، حدود 450 هزار میلیارد تومان نقدینگی در جامعه داریم که 10 تا 12 درصد آن صرف مسکن مهر شده است.

وی اضافه کرد: بهتر است مسئولین کمی تامل کنند و مسائل و مشکلات مربوط به بخش خود را شناسایی کرده و  مسلط به بخش و سازمان مربوطه شوند.

عضو کمیسیون عمران اظهار داشت: براساس اطلاعات و آماری که از مسکن مهر در اختیار است تا پایان این طرح و تحویل همه واحدهای مسکونی که حدود 6 میلیون واحد می‌شود نقدینگی به اندازه‌ای نمی‌شود که باعث تورم 50 درصدی شود.

خسروی توقف طرح مسکن مهر را اشتباه دانست و در این رابطه اظهار داشت: هر وزیری باید سالیانه  2 میلیون واحد مسکونی بسازد و هر چقدر کمتر از این 2 میلیون ساخته شود قیمت مسکن، زمین و اجاره افزایش می‌یابد زیرا تناسب بین عرضه و تقاضا بهم می‌خورد.

وی اضافه کرد: اقتصاد بحث عرضه و تقاضا است، اقتصاد را دولتی نمی‌شود کنترل کرد و باید خودش مسیرش را بیابد و به طورکلی با این مقوله نمی‌توان دستوری برخورد کرد. 

عضو کمیسیون عمران اظهار داشت: با مسکن باید با زبان خودش صحبت کرد و براساس پیش‌نیازهایش تصمیم‌گیری کرد.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار