امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۲۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44077
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 99
به گزارش فارس به نقل از العهد، مردم لبنان در حمایت از دولت سوریه و محکومیت تجاوز احتمالی آمریکا به این کشور تظاهراتی اعتراض آمیز را روز گذشته مقابل ...

به گزارش فارس به نقل از العهد، مردم لبنان در حمایت از دولت سوریه و محکومیت تجاوز احتمالی آمریکا به این کشور تظاهراتی اعتراض آمیز را روز گذشته مقابل سفارت آمریکا در عوکر برگزار کردند؛ این تظاهرات از سوی سازمان‌های جوانان و دانشجویان لبنانی ساماندهی شده بود و نمایندگان اقشار مختلف مردم و گروه‌‌ها و احزاب ملی لبنان در آن حضور داشته و شعارهایی در حمایت از دولت سوریه و محور مقاومت در منطقه سر دادند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات به آمریکا نسبت به هر تجاوز احتمالی به سوریه هشدار داده و همبستگی خود را با دولت سوریه اعلام کردند.

این تظاهرات با قطعنامه‌ای به پایان رسید که «شادی دحدح» نماینده جریان المرده در لبنان آن را قرائت و تاکید کرد که اتفاقات منطقه چیز تازه‌ای نیست، اما نکته‌ای که عجیب به نظر می‌رسد، شور و اشتیاق برخی رژیم‌های عربی و خلیجی برای اجرای طرح تجزیه سوریه است که همچنان دنباله‌رو طرح شوم کسینجر به شمار می‌رود.

این قطعنامه نسبت به حمله به محور مقاومت به کاخ سفید هشدار داده و از گروه‌های سیاسی در لبنان نیز خواست تا از خواب غفلت بیدار شده و با برخی اقدامات از جمله تشکیل دولت وحدت ملی در این کشور و اصلاح موسساتی، دولتی قوی با پشتیبانی ارتش و ملت و مقاومت ایجاد کنند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات که پرچم‌های لبنان و سوریه را در دست داشتند، با تاکید بر اینکه سفارت آمریکا در لبنان اتاق عملیات ضد مقاومت و سوریه در منطقه است، سیاست‌های آمریکا در لبنان و منطقه را محکوم کرده و با نمادهایی اعلام کردند که دست آمریکایی‌ها به خون مردم منطقه آلوده است.

تظاهرات کنندگان با تاکید بر ادامه فعالیت‌های اعتراض‌آمیز در مقابل سفارت آمریکا در بیروت در روزهای آینده تصاویری از جنایت‌های آمریکا در منطقه و کشورهای دیگر در دست داشتند و با اشاره به عملیات علیه نیروهای ویژه آمریکایی در لبنان اعلام کردند که این اتفاقات برای نظامیان آمریکایی در صورت تجاوز به سوریه تکرار خواهد شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها