امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۵:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44086
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 119
آیت‌الله سید محمد غروی از اساتید حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به آغاز دهه ...

آیت‌الله سید محمد غروی از اساتید حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به آغاز دهه کرامت همزمان با میلاد حضرت معصومه (س) اظهار داشت: ولادت ایشان بر اساس یک حدث تاریخی در این ایام گرامی شمرده می‌شود، بنابراین قاعدتاً باید یک زمانی برای بزرگداشت حضرت معصومه(س) با آن مقام و منزلت و برکاتی که داشتند در بین شیعه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه قرن‌هاست که از وجود و برکات حضرت معصومه (س) و برادرشان، امام رضا(ع) در دو شهر مقدس قم و مشهد بهره‌مند می‌شویم،‌ افزود: حضرت فاطمه معصومه (س) با وجود اینکه سن و سالی نداشتند و از دنیا رفتند ولی منزلت و جایگاه والایی دارند و شاهد آن نیز یک روایت امام صادق(ع) درباره زیارت قبر ایشان است که فرمودند هرکس که ایشان را ـ حضرت معصومه(س)ـ زیارت کند و اگر براساس شرایط مقبول بیافتد، از اهل بهشت است.

آیت‌الله غروی با بیان اینکه همین روایت کفایت می‌کند که متوجه شویم حضرت معصومه (س) صرف یک دختری از امامان نیست که در راه خراسان فوت کرده باشد، گفت: ایشان مقام و جایگاه ویژه‌ای، کرامت خاص انسانی و معنوی و تقرب خاصی به حضرت حق دارند، حتی تعبیر داریم که قم حرم اهل بیت (ع) است.

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه توضیح داد: طبیعتاً باید فرصت‌هایی چون دهه کرامت را غنیمت بشمریم و در مسیری که این بزرگوارانی چون حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) طی کردند، سبک زندگی صحیح را آموزش ببینیم تا از شیعیان واقعی ایشان باشیم و حرمت این شیعه بودن را به خصوص در دو شهر قم و مشهد پاس بداریم.

وی با بیان اینکه تاریخ از روایات و مباحث مطرح شده حضرت معصومه (س) اندک مباحثی به یادگار گذاشته است، افزود: آنچه مهم است از همین داشته‌های اخلاقی، معنوی و اسلوب ایشان باید بهترین استفاده برده شود، همینطور زندگی امام رضا(ع) و مقتضیات اخلاقی، مشی عبادی و اجتماعی ایشان باید بهترین سبک زندگی کسب شود.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار