امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۷:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4410
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۵۹
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جلد دهم فرهنگ واژه‌های مصوب فرهنگستان زبان و ادب فارسی و دفتر چهارم و ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جلد دهم فرهنگ واژه‌های مصوب فرهنگستان زبان و ادب فارسی و دفتر چهارم و ششم مثنوی معنوی به خط سلطان ولد  با مقدمه توفیق سبحانی به نمایشگاه کتاب رسید.

پیش از این 35هزار واژه در فرهنگستان زبان و ادب فارسی شناسایی شده است که در قالب 9 جلد کتاب چاپ شده‌ بودند و جلد دهم در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب عرضه شد. تمام واژه‌های مصوب فرهنگستان بر روی لوح فشرده‌ای هم جمع‌آوری شده است و بر روی وبگاه فرهنگستان هم موجود است.

فرهنگستان زبان و ادب فارسی سالی یک جلد واژه‌های مصوب چاپ می‌کند و 74 کارگروه در بخش واژه‌گزینی فعالیت می‌کنند که حدود 300 نفر عضو کارگروه‌های تخصصی هستند. 42 کارگروه در فرهنگستان و 32 کارگروه به انجمن‌های تخصصی برون‌سپاری شده است.

فرهنگستان زبان و ادب فارسی با ارائه بیش از 200 جلد کتاب در این دوره از نمایشگاه حضور دارد. جلد اول فرهنگ جامع زبان فارسی که در برگیرنده حرف الف است نیز آماده شده است و احتمالا به این دوره از نمایشگاه کتاب نمی‌رسد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها