امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۷:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44109
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 69
غلامحسین مراقبی سخنگو و عضو هیئت امنای آثار فروزانفر در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: ...

غلامحسین مراقبی سخنگو و عضو هیئت امنای آثار فروزانفر در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: در نشست 13 شهریور 1392 هیئت امنای آثار بدیع الزمان فروزانفر، بر این شد که در نشست بعدی، داوران جشنواره  «از قونیه به بشرویه» که روز 28 شهریور 1392 در بشرویه برگزار می‌شود، برگزیده شوند.

وی در توضیح بیشتر ابراز داشت: قرار است فیلمی بر پایه مستندات از زندگانی بدیع الزمان فروزانفر، به ویژه از دوران زندگیش در بشرویه، با نگاهی به فرهنگ و هنر آن زادبوم، ساخته شود.

سخنگو و عضو هیئت امنای آثار فروزانفر ضمن تاکید بر ساخت دو برنامه اضافه کرد: همچنین، دو برنامه تلویزیونی درباره مولوی و نقش فروزانفر، به عنوان شارح بزرگ آثار مولوی اجرا شود و به برگزیدگان بخش‌های مختلف از جمله پژوهش، شعر، نقاشی، سینما و تئاتر، موسیقی جایزه نقدی به همراه تندیس جشنواره اهدا شود.

وی در پایان ادامه داد: از آنجا که در سده هفتم مولوی ناگزیر از یورش مغول‌ها، از خراسان به قونیه رفت، اینک هنگام آن رسیده تا او را از قونیه به خراسان بازگردانیم. پس شعار «از قونیه به بشرویه» را در همه جا می‌نمایانیم.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها