امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44123
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حسین صفایی در حاشیه افتتاح ششمین جشنواره محصولات کشاورزی ارگانیک و طبیعی که در محل دائمی نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حسین صفایی در حاشیه افتتاح ششمین جشنواره محصولات کشاورزی ارگانیک و طبیعی که در محل دائمی نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران است اظهار داشت: ششمین جشنواره محصولات ارگانیک از امروز تا 22 شهریور‌ماه از ساعت 9 صبح الی 21 در محل دائمی نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 140 شرکت تولید‌کننده محصولات ارگانیک در این مراسم حضور داشته‌اند، بیان داشت: تولید محصولات ارگانیک در تهران قدمت 30 ساله دارد ولی نسبت به کشورهای دیگر در این خصوص عقب مانده‌ایم و باید فرهنگ‌سازی در تولید و مصرف محصولات ارگانیک صورت بگیرد.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران خاطر نشان کرد: در سال‌های گذشته تولید‌کنندگان محصولات ارگانیک کمتر از 300 واحد بودند که امسال به 770 واحد رسیده‌اند و این موضوع نشان از گرایش تولید‌کنندگان به محصولات ارگانیک است.

صفایی بیان داشت: براساس منابع مختلف در کشورهای توسعه یافته در محصولات ارگانیک 2.5 میلیون هکتار به کشت این محصولات اختصاص می‌یابد ولی در تهران تنها 40 هزار هکتار برای کشت محصولات ارگانیک است.

وی افزود: این آمار نشان می‌دهد تنها یک درصد از محصولات ارگانیک دنیا در تهران تولید می‌شود.

صفایی خاطر نشان کرد: استعداد ایران در زمینه محصولات ارگانیک بسیار بالا است و باید در این زمینه اقدامات مقتضی صورت گیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها