امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4413
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۵۹
تعداد بازدید: 158
شیخ «زکریا سلوایه» مفتی اهل سنت لاذقیه و نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در حاشیه ...

شیخ «زکریا سلوایه» مفتی اهل سنت لاذقیه و نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در حاشیه نشست علما و بیداری اسلامی در تهران با تأکید بر اینکه در سوریه جنگ طائفه‌ای وجود ندارد گفت که رسانه‌های جهان بحران سوریه را وارونه جلوه می‌دهند.

شیخ زکریا افزود: در ابتدا برخی مطالبات مسالمت آمیز مردم وجود داشت که دولت این مسائل را معالجه کرد اما مشاهده می‌کنیم که توطئه‌ای برای نابودی سوریه ایجاد شده و این توطئه به این دلیل شکل گرفته که سوریه همواره در خط مقدم دفاع از فلسطین قرار داشته و سرزمین‌های اشغالی برایش مانند جولان از اهمیت خاصی برخوردار بوده است.

وی تأکید کرد که برخی دشمنان سوریه طرح سرنگونی و لگد کوب کردن کرامت و عزت مردم سوریه را پی ریزی کرده‌اند که با وحدت مردم سوریه غافلگیر شدند، مردمی که از ابتدای بحران تا کنون شعار سوریه متحد را سر داده‌اند.

مفتی اهل سنت سوریه در پاسخ به سوالی در مورد سناریوی جدید کشورهای غربی در مورد وجود سلاح شیمیایی در سوریه تأکید کرد که این مسأله نیز بخشی از طرح رسانه‌ای برای گمراه کردن افکار عمومی و دخالت نظامی در سوریه است، زیرا آنها ابتدا بهانه نبود آزادی را مطرح کردند و بعد از آن طرح طائفه‌ها و اقلیت‌ها را مطرح کرده‌اند که با وحدت مردم سوریه روبرو شده‌اند.

وی با تأکید بر پیروزهای قابل توجه ارتش سوریه به برخی فتاوی جهاد در سوریه اشاره کرد و افزود: کسانی که فتوای جهاد در سوریه را صادر می‌کنند همان کسانی هستند که تا کنون جرأت پیدا نکرده‌اند که فتوای جهاد علیه اسرائیل را صادر کنند.

سلوایه گفت: شکی نیست که تعداد زیادی از جوانان به بهانه جهاد و ایجاد حکومت اسلامی به سوریه آمده‌اند اما آیا خداوند راضی می‌شوند که حکومت به اصطلاح اسلامی بر پایه جمجمه‌های مسلمانان ایجاد شود؟ قتل عام زنان و کودکان به اسم خلافت اسلامی غیر منطقی و غیر قابل قبول است.

وی همچنین با اشاره به وجود گروه‌های تروریستی در سوریه گفت که آمریکا و دایره همپیمانانش از جمله ترکیه، قطر و عربستان حامیان اصلی گروه‌های تندرو در سوریه هستند و برخی از کشورهای عربی می‌خواهند موضع خود را در قبال بحران سوریه تغییر دهند اما از ولی امر آمریکایی خود واهمه دارند.

نشست علما و بیداری اسلامی از روز دو شنبه به مدت دو روز با حضور شخصیت‌های سیاسی و مذهبی جهان اسلام در تهران برگزار شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها