امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44130
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 88
فاطمه قربان، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به تعداد دانش‌آموزان بازمانده از ...

فاطمه قربان، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به تعداد دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل، اظهارداشت: مجموع تعداد دانش‌آموزان تارک‌التحصیل، 6 هزار نفر بود.

وی افزود: دانش‌آموزان میان پایه‌ای که تصمیم به ادامه تحصیل نداشتند به عنوان تارک‌التحصیل بودند که شناسایی و جذب شدند؛ اما جذب کودکان لازم‌التعلیم در مناطق روستایی با سنین 6، 7، 8 و...  انجام شد که تعداد آنها بیش از 14 هزار نفر بود و با احتساب جذب حدود 6 هزار دانش‌آموز تارک التحصیل، در مجموع 20 هزار نفر از کودکان بازمانده از تحصیل را جذب کردیم.

قربان تأکید کرد: برنامه‌ریزی ما به گونه‌ای بود تا بتوانیم سالی 20 هزار نفر از کودکان بازمانده از تحصیل را جذب کنیم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برخی از کودکان بازمانده از تحصیل آموزش ناپذیر هستند، خاطرنشان کرد: برخی دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل به خاطر برخی مشکلات مانند معلولیت ذهنی توان آموزش را ندارند؛ بخشی هم فوت شده بودند که شناسنامه آنها ابطال نشده بود و در آمار کودکان بازمانده از تحصیل وجود داشتند.

وی با اشاره به تحت پوشش قرار دادن کودکان لازم‌التعلیم در کشور، تصریح کرد: امسال جمهوری اسلامی ایران این افتخار را دارد که 98.7 درصد کودکان لازم‌التعلیم را تحت پوشش قرار داده که این رقم قابل توجه است.

قربان افزود: برنامه‌ریزی ما به گونه‌ای است که تا پایان برنامه پنجم توسعه باید عدد کودکان لازم‌التعلیم را به صفر برسانیم که حدود دو سال تا پایان برنامه باقی مانده و طبق برنامه خوب پیش می‌رویم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها