امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44140
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، پایگاه خبری «کانیوز» در مطلبی آورده است که «ایگور تروفیم‌اف» ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، پایگاه خبری «کانیوز» در مطلبی آورده است که «ایگور تروفیم‌اف» یک فعال سیاسی قرقیز و از مخالفان جنگ در سوریه با حضور در مقابل ساختمان سفارت آمریکا در بیشکک، خواستار پایان دادن به تهدیدات آمریکا برای استفاده از زور علیه دولت «بشار اسد» رئیس جمهور قانونی سوریه شد.

بنا به گفته این منبع، این فعال سیاسی که روز جمعه (15 شهریور) برای ارائه خواسته‌های خود در مقابل سفارت آمریکا حاضر شد، با ارائه بیانیه‌ای همچنین عنوان کرد که ایالات متحده با بیرون بردن نیروهای نظامی خود از سواحل‌ دریایی سوریه، به فشار بر این کشور خاتمه دهد.

بنابر این گزارش، تروفیم‌اف در بخش دیگر بیانیه خود تأکید کرد: قرقیزستان باید در حال حاضر در مورد این که با چه کسی و یا چه کشوری دوست باشد، تصمیم بگیرد و همزمان «دوستان» واقعی خود را مشخص کند.

این فعال سیاسی قرقیز اظهار کرد که با توجه به تحولات کنونی در جهان، همزمان نمی‌شود خود را با همه کشورهای جهان، دوست اعلام کرد.

وی در این بیانیه تصریح کرد که قرقیزستان به عنوان کشوری مستقل باید به خوبی درک کند که در جنگ با سوریه چه دروغ‌هایی نهفته است.

به گفته این منبع، این فعال سیاسی قرقیز ابراز کرد که مطمئن است آمریکایی‌ها در ایجاد فضای اطلاعاتی ضد دولت سوریه و تشدید بحران سیاسی و نظامی در این کشور از دلایل دروغین استفاده خواهند کرد.

وی همچنین گفته است: آنچه که مقامات آمریکایی می‌گویند «بشار اسد سلاح‌های شیمیایی علیه مخالفان و شورشیان استفاده می‌کند» نیز یک اتهام و دروغ است.

بنا به گفته این منبع، فعال سیاسی قرقیز در بخش دیگری از بیانیه خود تأکید کرده‌ است که من باور دارم شورشیان در حال جنگ با نیروهای دولت بشار اسد فقط اراذل و اوباش بوده و جای شگفتی و سؤال است که چرا آمریکایی‌ها از آنان پشتیبانی می‌کنند.

به گفته وی، شورشیانی در حال مبارزه در عراق، مصر، لیبی و در برخی دیگر کشورها با دین اسلام ارتباطی ندارند و تنها از شعارهای اسلامی برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کنند.

در این گزارش آمده‌ است که این فعال سیاسی با بیان این که معتقد به آرمان‌های اسلامی می‌باشد و باور دارد که اسلام صلح و نیکی‌ را به بشریت القا کرده و می‌آموزد، تصریح کرد: اما نیروهای رادیکال در نقاب مسلمانی با ایجاد زمینه خشونت و راه‌اندازی جنگ در هر منطقه از جهان، طرح‌های اشغالگران را به اجرا می‌رسانند.

بنا به گزارش منابع خبری، در حالی که این فعال سیاسی در مقابل سفارت آمریکا به نشانه اعتراض علیه تهاجم نظامی به خاک سوریه بیانیه‌ای ارائه می‌کرد، هیچ کدام از کارمندان این نهاد برای پاسخ گفتن در برابر او حاضر نشدند.

به گفته این منابع، مأموران انتظامی و امنیتی قرقیزستان نیز به رفتار این فعال سیاسی بی‌تفاوت بوده و مانع ارائه بیانیه‌اش نشدند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها