امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44141
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از بی بی سی، آمریکا معافیت ژاپن و 10 عضو اتحادیه اروپا از تحریم های اعمال شده بر واردات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از بی بی سی، آمریکا معافیت ژاپن و 10 عضو اتحادیه اروپا از تحریم های اعمال شده بر واردات نفت خام از ایران را برای 6 ماه دیگر تمدید کرد.

این درحالیست که وزارت دارایی آمریکا همزمان نام 6 فرد و 4 شرکت مرتبط با صنعت نفت ایران را به فهرست تحریم‌های ایران اضافه کرد.

براساس این گزارش، آمریکا و اتحادیه اروپا سعی دارند با اعمال تحریم ها علیه صنعت نفت ایران، تهران را وادار به عقب نشینی از برنامه هسته‌ای خود کند.

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا جمعه اعلام کرد که ژاپن در 6 ماه گذشته به طور قابل توجهی از واردات نفت خام از ایران کاهش داده است.

بر اساس آمار دولت ژاپن، میزان نفت خام خریداری شده از ایران در ماه ژوئن 38.1 درصد از ماه مشابه در سال گذشته کمتر بوده است.

کری همچنین اعلام کرد که 10 عضو اتحادیه اروپا که معافیت آنها از تحریم های آمریکا تمدید شده، از جولای سال گذشته از ایران نفت خریداری نکرده‌اند.

این کشورها عبارتند از بلژیک، جمهوری چک، فرانسه، آلمان، یونان، ایتالیا، هلند، لهستان، اسپانیا و بریتانیا.

بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا، اتحادیه اروپا در ژانویه 2012 تصمیم گرفت خریداری نفت از ایران را متوقف کند.

این چهارمین بار است که آمریکا معافیت این کشورها را از تحریم های اعمال شده علیه ایران تمدید می‌کند.

وزارت امور خارجه آمریکا همچنین در ماه دسامبر تصمیم خود درباره تمدید معافیت چین، هند، کره جنوبی و 6 وارد کننده دیگر نفت خام ایران را از تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور اعلام خواهد کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار