امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۲۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44148
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 61
«امین حطیط» سرتیپ بازنشسته ارتش لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت، با اشاره به تهدیدات آمریکا برای ...

«امین حطیط» سرتیپ بازنشسته ارتش لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت، با اشاره به تهدیدات آمریکا برای حمله به سوریه، گفت: آمریکا همچنان برای اجرای این تهدید آماده است ولی جرأت آن را ندارد. علت این امر در توان و قدرت پاسخ محور مقاومت است.

وی با بیان اینکه قدرت محور مقاومت از سال 2006 تاکنون باعث شده که آمریکا و رژیم صهیونیستی جرأت رویارویی با آن را نداشته باشند، به جای واژه حمله به سوریه، اصطلاح «تهدید به جنگ» را به کار برد و افزود: آمریکا قدرت دارد ولی این توان، قدرت قادر نیست بلکه قدرت عاجر است و این امر به علت قدرت بازدارندگی طرق مقابل آنهاست. محور مقاومت از سال 2006 و به طور مشخص بعد از جنگ 33 روزه به این قدرت دست یافته است.

حطیط با اشاره به شلیک دو موشک بالستیک در دریای مدیترانه، افزود: آمریکا در راستای دستیابی به اهدافش از همه ابزارهای موجود استفاده کرد ولی در تحقیق این اهداف شکست خورد، بنابراین با توجه به شرایط فعلی، آمریکا جرأت اجرای تهدیداتش را نخواهد داشت زیرا از پیامدهای آن نبرد می‌ترسد.

وی قدرت سوریه، محور مقاومت و روسیه را از عوامل تاثیرگذار در عقب نشینی آمریکا از اجرای تهدیداتش خواند و افزود: آمریکا تاکنون در ایجاد ائتلافی برای حمایتش در جنگ با سوریه ناکام مانده است.

حطیط سومین عامل تاثیرگذار در ناکام گذاشتن آمریکا در اجرای تهدیدات علیه سوریه، گفت: آمریکا نمی‌تواند بر دو عامل زمان و مکان در نبرد مذکور سیطره داشته یابد. به عبارت دیگر نمی‌تواند نبرد را در زمان و مکان دلخواهش محصور کند زیرا طرف مقابل می‌تواند دامنه نبرد را گسترش دهد.

سرتیپ بازنشسته ارتش لبنان، ادعای اوباما مبنی بر «حمله محدود به سوریه» را بزرگترین فریب دانست که در راستای منحرف ساختن افکار عمومی و به سخره گرفتن کشورهای عربی مطرح شده‌ است و افزود: چیزی به اسم جنگ محدود وجود ندارد. با شلیک اولین موشک، عرصه نبرد روند جنگ را تعیین می‌کند نه آمریکا.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها