امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44158
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۴
تعداد بازدید: 128
«سید‌مهدی سیف» کارشناس قرائت و کتابت قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به عدم ...

«سید‌مهدی سیف» کارشناس قرائت و کتابت قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به عدم تحقق اغلب برنامه‌ها پس از تشکیل معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد گفت: من به عنوان یک فعال قرآنی اولویت‌هایی را برای جامعه قرآنی قائل هستم که با تشکیل معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد هیچ‌یک از این اولویت‌ها اتفاق نیفتاد.

وی در خصوص اولویت‌های بیان شده اظهار داشت: سامان‌دهی نیروهای انسانی امری است که در بسیاری از حوزه‌ها در حال اجراست اما در حوزه قرآن این امر به درستی اتفاق نمی‌افتد؛ به عنوان مثال فردی کارشناس قرآن است اما مشخص نیست با چه معیار و بر اساس چه آزمونی وی کارشناس شده و یا چه دوره‌ای دیده است، همچنین باید برای اساتید و معلمان قرآن درجه‌بندی مشخص شود، البته کار‌هایی در حال اجراست اما این کار‌ها جدی نیست.

بخش گریه‌دار فعالیت‌های قرآنی کشور

وی تشکیل دانشگاه تربیت معلم قرآنی را از موضوعات مهم جامعه دانست و گفت: طی 34 سال عمر انقلاب اسلامی برای همه رشته‌ها علمی دانشگاه‌ راه‌اندازی شده، اما برای تربیت معلم قرآن دانشگاه نداریم، همچنین با تشکیل نهاد‌ها و دستگاه‌های مختلف قرآنی هم اتفاقات مقطعی می‌افتد اما کار جدی صورت نمی‌گیرد و متأسفانه در زمینه پرورش معلم قرآن خلأ جدی در کشور وجود دارد که باید برای آن گریه کرد، زیرا دانش‌آموزان از دوره ابتدایی تا متوسطه باید واحد‌های قرائت و مفاهیم قرآن را بگذرانند که معلم متخصص در این زمینه بسیار کم است.

این استاد قرآن کریم پرداختن به موضوع پژوهش‌های قرآنی را امری جدی و ضروری دانست و گفت: در بحث پژوهش‌های قرآنی باید بگویم یک مشت کار انجام شده و یک کوه کار بر زمین مانده است، از این رو ضروری است به موضوع پژوهش‌های قرآنی و اجرایی کردن آنها بسیار پرداخته شود.

معاون قرآن و عترت ارشاد باید بیش از شعار دادن کار کند

وی برخی از فعالیت‌ها را کار‌هایی عادی دانست و گفت: برخی از کار‌ها که بسیار بر آنها تکه می‌شود کار‌هایی عادی است و نمی‌توان آنها را چندان جدی دانست، به عنوان مثال برگزاری نمایشگاه و مسابقات قرآنی پیش از این بوده، اکنون هم هست و در آینده هم هر کس در رأس کار قرار گیرد این کار‌ها انجام خواهد شد از این رو نباید به این کارها تکیه کرد.

سیف درباره خصوصیات فردی که می‌خواهد تصدی معاونت قرآن و عترت ارشاد را بر عهده بگیرد گفت: باید فردی توانمند در رأس معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد قرار گیرد که بیشتر کار کند و کمتر شعار دهد، البته یکی از موضوعات مهم در این زمینه این است که باید فرد مورد نظر متخصص در قرآن هم باشد.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها