امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۵:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 44172
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۰
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان صبح امروز (شنبه) در مراسم نکوداشت مرد ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان صبح امروز (شنبه) در مراسم نکوداشت مرد فقه و ادب در سالن سوره تهران اظهار داشت: من از زمانی که با آقای کدخدایی آشنا شدم، صداقت، عدالت، امانت و قانونگرایی را در وجود ایشان احساس کردم.

وی افزود: در مدت 10 الی 12 سالی که آقای کدخدایی با شورای نگهبان همکاری داشتند همکاری وی همواره موثر و مفید بوده و در ساماندهی و سازماندهی تشکیلات شورای نگهبان نقش بسزایی داشتند.

دبیر شورای نگهبان تصریح کرد: آقای کدخدایی در برنامه‌ریزی‌ها برای کل تشکیلات و همچنین اسناد که از اهمیت زیادی برخوردار است نقش داشتند به گونه‌ای که الان در شورا بانک اطلاعاتی مطلوبی تاسیس شده است.

آیت‌الله جنتی خاطرنشان کرد: آقای کدخدایی در روزهای سخت انتخابات دو الی سه ماه درگیر برگزاری انتخابات‌ها می‌شدند و سنگینی کار بر روی دوش ایشان بود.

وی ادامه داد:‌ فشار کار بر ایشان به گونه‌ای بود که گاهاً تا پاسی از شب و یا تا صبح در شورا می‌ماندند بنابراین بنده رضایت خود را از ایشان اعلام می‌کنم.

دبیر شورای نگهبان به نقش سخنگویی آقای کدخدایی در شورای نگهبان اشاره کرد و گفت: زمانی که ایشان در شورا به عنوان سخنگوی فعال بودند انصافا سخنگوی موفقی به شمار می‌آمدند بنابراین من یادم نمی‌آید که کسی از سخنگویی ایشان ایراد بگیرد و یا چیزی بگوید.

دبیر شورای نگهبان به نقش حساس سخنگویی اشاره و تصریح کرد: سخنگو باید هم حقیقت‌ها را اعلام کند و هم کیفیت طوری باشد که بهانه به کسی ندهد.

آیت‌الله جنتی پایداری به قانون، استقلال در رای و سفارش‌ناپذیری را نقاط قوت عباسعلی کدخدایی دانست و اظهار کرد: آقای کدخدایی اصرار داشتند که بر اساس قانون عمل کند البته سفارش‌ها زیاد بود و توقع نیز به مراتب زیاد اما ایشان به این توقعات اعتنا نکرد و به حق و به جا استقلال شورای نگهبان را حفظ کرد.

وی خاطرنشان کرد: پایداری به قانون آقای کدخدایی اغلب موجب نارضایتی بعضی‌ها می‌شد و طبیعی است چرا که برخی‌ها مایلند مسئولان تسلیم آنان باشند و اگر کاری که آنان خواستند صورت گرفت مسئولان آدم خوبی هستند و اگر صورت نگرفت آدم بدی به شمار می‌آیند بنابراین این افراد اعتقادی به قانون ندارند.

دبیر شورای نگهبان ادامه داد: نارضایتی‌هایی در بعضی از مقامات بالا به وجود آمد و بدون اینکه اظهار کنند گله می‌کردند که چرا سفارشات ما را نپذیرفتید که همین امر سبب شد عده‌ای فرصتی به دست آورند و انتقام گیری کنند که این فرصت تقریباً تا حدی به دستشان آمد و سیاسی کاری کردند.

آیت‌الله جنتی ادامه داد: حسادت‌هایی هم در کار بود که کار خود را کرد و مشکلاتی به وجود آورد که بنده نه فرصت بیان آنها را دارم و نه صلاح می‌دانم بگویم.

وی به جلسه رای اعتماد بهارستان‌نشینان به عباسعلی کدخدایی اشاره و خاطرنشان کرد: در مجلس وضعیت طوری شد که آقای کدخدایی با کمبود یک رای، رای نیاورد که از قبل مقدمه‌چینی شده بود و اینطور نبود که به صورت طبیعی رای‌گیری شود چرا که مقدمه‌چینی‌ها به گونه‌ای بود که چه کسی رای بیاورد و چه کسی رای نیاورد.

دبیر شورای نگهبان ادامه داد: در مورد سخنگویی آقای کدخدایی با یک سری مشکلاتی برخوردیم که برای اولین بار در تاریخ شورای نگهبان اتفاق افتاد که تاکنون همچنین سابقه‌ای نداشتیم که در رای‌گیری هیئت رئیسه به مشکل بربخوریم یا انتخاب سخنگو به تاخیر بیفتد که البته این بی‌فلسفه نبود چراکه برخی‌ها از خارج یا از جاهای دیگر این موارد را مطرح می‌کردند.

آیت‌الله جنتی ادامه داد: کدخدایی از من خواستند که ایشان را از سخنگویی و معاونت اجرایی شورای نگهبان معاف کنم اما بنده فردی را که اصلح‌تر از ایشان باشد پیدا نکردم و در آینده هم مانند گذشته از وجودشان استفاده خواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه قدر افرادی همچون آقای کدخدایی را باید دانست گفت: ما افرادی مثل آقای کدخدایی کم داریم چرا که افراد موجود هم زود تسلیم می‌شوند و هم زود قانون را توجیه می‌کنند افرادی که سفارش می‌کنند سفارش‌پذیر هستند و این درست نیست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها